Yozgatspor 1959 FK Başkanı Kazım Arslan, üst üste yaşanan puan kayıplarını değerlendirdi.

Yozgat’ta, Yozgatspor’un başarısızlığı üzerinden kendilerine siyasi yada ticari prim sağlamak isteyen insanların kendisini üzdüğünü kaydeden Başkan Arslan, “Yozgatspor’u siyasi emellerine ya da ticari emellerine alet etmek isteyen bir takım çevreler var. Ben Yozgat’ın siyasi ve ticari emellere alet edilmesine hiçbir şekilde fırsat vermeyeceğim” diye konuştu.

Başarılı olması için ne gerekiyorsa onu yaptıklarını dile getiren Kazım Arslan, “Yozgatspor bugün hepimizi üzen noktada. Tabii ki bende üzülüyorum. Ben bu takımın aynı zamanda bir taraftarıyım. Bu takımın aynı zamanda başaralı olmasını isteyen bir insanım. Başarılı olması içinde bugüne kadar ne gerekiyorsa onu yaptık. Bugün Yozgatspor’un mali sorumluluklar noktasında hiç kimseye karşı bir borcu bulunmamaktadır. Dolayısıyla her türlü ortam futbol oynanmasına yönelik tarafımızdan sağlanmış durumda. Ama buna rağmen takım kötü neticeler alıyor. Tabi ki bu kötü gidişle ilgili olarak gereken ne ise onu yapacağız. Yönetim kurulunda değerlendirmelerimizi yapıyoruz. Gerekli görüşmelerimizi yapıyoruz. Bunlar neticesinde Yozgatspor’un tekrar başarılı neticeler alması için ne gerekiyorsa onu yapacağız” dedi.

KOLAY GELMEDİ
‘Yozgatspor bizim evladımız’ diyen Kazım Arslan, “Bugünlere kolay gelmedi. Ama birilerinin şunu iyi bilmesi lazım. Yozgatspor’un mali olarak  köşeye sıkıştırarak, yada Yozgatspor’un başarısızlıklarını büyüterek bizleri köşeye sıkıştırıp Yozgatspor üzerinden bir takım emelleri gerçekleştirmek isteyenler şunu  bilmeliler ki ben böyle bir şeye fırsat vermem. Yozgatspor yine bizim yönetimimizde başarıdan başarıya koşacaktır. Başarılı olması için biz ne gerekiyorsa onu yapacağız” şeklinde konuştu.

ÇIKIŞA GEÇECEĞİZ
Takıma olan güvenini yineleyen Kazım Arslan, “Kim ne derse desin ben hala bu takıma güveniyorum. Bu takım bugünleri atlatacaktır. Zaman zaman bütün kulüplerde büyük kulüplerde böyle bir ara dönemler olur. Yozgat’ta böyle bir ara dönemi yaşıyor ama inşallah Modafen maçı ile birlikte çıkışa geçeceğiz” ifadelerini kullandı.