Yozgat Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Kazım Arslan, mahalle toplantılarına hız kesmeden devam ediyor.

"Halkın İsteği, Yozgat’ın Geleceği" sloganı ile yola çıkan Başkan Arslan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Yapılan baskı ve tehditler Yozgatlı seçmeni hiçbir zaman etkilemez. Gönüllere girmek baskı ve tahakküm dili ile değil sevgi, muhabbet ve kardeşlik dilini kullanmakla mümkündür.  

Şu adayı desteklersen sana şunu yaparız bunu yaparız şeklindeki ifadeler gönül kazanmak değil aksine gönül kırmaktır. Bu şekilde yapanlar Yozgat' a kötülükten başka bir şey veremezler. Yarın yine yüz yüze bakılabilecek durumda olmak gerekir. Makamlar, iktidarlar kimseye kalmamıştır” şeklinde konuştu.  

Yapılan tüm kamuoyu araştırmaları ve anketlerde önde olduğunu ifade eden Arslan, “Yozgat seçmeni dayatma adaylara değil kendi adayına sahip çıkacak” dedi.

Arslan şunları söyledi: “Millet iradesine kimse pranga vuramaz. İnsanların gönlüne zorla girilmez. Demokrasi insanların hür iradesi ile olur. ‘Şu adayı desteklersen sana şunu yaparım' demek gönül kırmaktır.”