Arslan, Üçaylar birliğimize vesile olsun

Belediye Başkanı Kazım Arslan, mesajında Müslümanlar için rahmet, bereket ve mağfiret ayları olan üç aylara kavuşmanın mutluluğunun yaşandığını söyledi.
Yayınlanma tarihi: 24 Nisan 2015, Cuma günü, saat: 08:01

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, mübarek üç aylar olarak tabir edilen Recep, Şaban ve Ramazan gibi mübarek gün ve gecelerin Müslümanlar için bir hasat mevsimi olarak yaşanması gerektiğini belirterek, Yozgat halkı ve İslam Alemi için mübarek günlerin hayırlar getirmesini diledi.

Regaib Kandili ile başlayıp Kadir Gecesi ile sona eren üç ayların, Müslümanlar için adeta bir manevi hasat mevsimi olduğunu kaydeden Başkan Arslan;

“Günümüz dünyasında Müslümanlar arasında yardımlaşma, dayanışma, hayır ve iyilik duygularının artarak yoğunlaştığı kandil geceleri yaşanması en büyük arzu ve temennimiz. Bu dua ile kandil gecelerinde; insanlar arasında sevgi ve hoşgörünün, kardeşlik ile birlik ve beraberliğimizin güçlenmesini diliyorum.

Ayrıca Mübarek üç aylar ve içerisinde barındırdığı kandiller; insanların kalplerini yakınlaştıran, dostluk, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularını artıran, maneviyatımızın aydınlanmasına vesile olan özel ve güzel gecelerdir. Bu özel gecelerin günahlarımız için bağışlanma, hastalarımız için şifa, dertlerimiz için deva, gönüllerimiz için huzur, tüm insanlar için barışa vesile olmasını temenni ediyorum.

Tüm Yozgatlı hemşerilerimin ve İslam Alemi’nin mübarek üç aylarını tebrik ediyor, tüm İslam alemi ve insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyor, saygılar sunuyorum.”

Etiketler: kazım arslan   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki