Yozgat Belediye Başkanı ve Yozgat bağımsız belediye başkan adayı Kazım Arslan, Şahin Sitesi düğün salonunda ev toplantısı yaptı. Yoğun bir katılımın olduğu toplantıda Arslan, 5 yıl içerisinde yaptıkları ve tekrar başkan seçilmesi halinde yapacakları işleri anlattı.

Arslan,  Yozgat Park çok güzel bir yer oldu. Kimse buraya park yapın diye bir talepte bulunmadı. Burası zaten konut alanıydı. Belediyenin ciddi manada gelir elde edebilirdi. Kent park gibi konutlaşma yapmak mümkündü. Ama biz rant düşüncesi içerisinde olmadan gerekirse sıkıntıya düşmeyi kabul ederek buraya sizlerin istifade etmesi için Yozgat’ın en güzel parkını burada inşa ettik. Bizim için her şey önce insan, önce insanın, çocukların, ailelerin ihtiyacı olduğunu söyledi.

Arslan, “Gönlümüz isterdik ki mensubu olduğumuz partiden belediye başkanı olarak bir dönem daha olalım isterdik. 5 yıl öncesinde şunu söyledim. Ben bir defa yapacak gibi çalışacağım dedi. Bunu bazıları başkan bir daha yapmayacak dediler. Ben bir daha seçilmek için ona buna yağcılık yapmayacağım, menfaat sağlamayacağım, doğru ve güzel olan neyse onu yapacağım. 5 sene sonunda eğer millet beni isterse otururum istemez ise kenara çekilir otururum. Söylediğim şey buydu” dedi.

Arslan, “Bir kaç ay önce bir takım ayak oyunlarıyla siyasette olur böyle şeyler. Halkın iradesi hiçe sayılarak yerine göre bir milletvekilinin iradesi, bir tane siyasetçinin iradesi 100 bin kişilik Yozgat’ın üzerinde olabiliyor. Bizde böyle bir şey oldu. Birileri bir takım siyasi oyunlarla dediler ki Kazım başkan aday olmasın bir başkası aday olsun. Allah ona da hayırlı etsin. Arkadaşımız, dostumuzdur”

Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Kazım Arslan, “Belediye başkanı olduğum günden daha itibarlı şekilde gezebiliyorum. Bu iltifat her türlü makamında üstündedir. Allah hepinizden razı olsun. İnşallah siz güzel görüyorsunuz. 2 ay bekledik. 2 ay izlemenin sonucunda Yozgatlı hemşehrilerimiz bizim bir dönem daha göreve devam etme noktasında bir dönem daha devam etmesini ve yarım kalan projelerin bitirilmesini, yeni projelerin yapılmasını istiyorlar. Bizler talep ettiniz. Önce Allah’a sonra sizlere güvenerek bağımsız aday oldum” diye konuştu.