Yozgatspor 1959 FK Başkanı Kazım Arslan, takımı bırak eleştirilerine cevap verdi. Arslan, futbolda takımların zaman zaman kötü dönemlerinin olduğuna dikkat çekti.

‘Kötü günlerden geçiyoruz’ diyen Kazım Arslan, “Birbirimize saldırarak, birbirimize kötü konuşarak bu kötü günlere aşmak mümkün değil. Bizde bu kötü günleri aşmak istiyoruz, aşacağımıza da inanıyoruz. Hiç kimsenin bu konuda endişe duymamasını istiyorum. Bu böyle sürmeyecek. Çünkü kötü bir takımımız yok. Ancak ne kadar iyi olursanız olun  zaman zaman bu tür durumlar yaşanıyor” dedi.

Takıma zarar vermek isteyen çevrelerin ortaya çıktığını vurgulayan Kazım Arslan, “Takıma hiçbir şekilde destek olmayıp, tam tersine başarısız olması için el ovuşturan bir takım çevrelerin bugün kurtarıcı gibi ortaya çıkmak istemelerini anlamamız mümkün değil. Destek olmasınlar ama köstekte olmasınlar” diye konuştu.

İstifa etmeyi düşünmediğini dile getiren Kazım Arslan, “Hayır hiçbir şekilde istifa etmeyi düşünmüyorum. Kulübü bırakmamızı gerektirecek bir şey yok. Biz ne yapmak istediğimizi biliyoruz. İşimizin başındayız. Bu kulübü de biz koyduğumuz hedefe doğru götüreceğiz. Zaten öncelikli hedefimiz bu yıl değil, gelecek yıl şampiyonluktu. Gelecek yıl şampiyonluğu hedefleyen ekonomik bir takım kurduk. Böyle yapmamız gerekiyordu. Yozgat’ın geleceğini tehlikeye atmamız gerekiyordu. Onu yaptık. Görevimizi iyi yaptığımız kanaatindeyim. Kötü sonuçlar var tamam kabul ama bu kötü sonuçları da önlemek için gereken neyse yapılır” şeklinde konuştu.