Arslan; Çalışmalara start verdik

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Yeni Yozgat için çalışmalara başladıklarını söyledi.
Yayınlanma tarihi: 26 Mart 2015, Perşembe günü, saat: 10:02

30 Mart yerel seçimleri öncesi Yozgat'ı Yeni Yozgat projesiyle geliştireceklerini sözünü verdiklerini hatırlatan Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, “Bu çalışmalara start verdik. Öncelikli olarak Sarıhacılı ve Divanlı köylerini mahalle olarak belediyemize bağladık. Şimdi ise TOKİ Konutları'ndan Sarıhacılı Mahallesi üzerine bir bulvar çalışması başlattık" dedi.

30 Mart yerel seçileri öncesi Yozgat'ı Yeni Yozgat projesiyle geliştireceklerini sözünü verdiklerini hatırlatan Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, “Bu çalışmalara start verdik. Öncelikli olarak Sarıhacılı ve Divanlı köylerini mahalle olarak belediyemize bağladık. Şimdi ise TOKİ Konutlarından Sarıhacılı köyü üzerine bir bulvar çalışması başlattık. Araçlarımız şuan da çalışmalarını sürdürüyor. TOKİ konutlarından Sarıhacılı köyüne açacağımız bulvar bin 250 metre uzunluğunda ve Ankara yoluna bağlanacak. Daha sonra buranın altyapısın oluşturup yeni konut alanları açacağız” dedi.

Şehir merkezinde de Yeni Yozgat için çalışmaların başlayacağını vurgulayan Arslan, “Meydan, Tol Çarşı, Sebze Hali ve Büyük Cami çevresi projelerimiz var. Projeler üzerinde çalışmalar sürüyor ve bu sene özellikle Sebze Hali projesine başlayacağız. Meydan projemizde ise Cumhuriyet Meydanına bakan binalara modern giydirmeler yapılacak. Bu projemiz de tamamlanmak üzeredir. İnşallah bu proje ile meydan ve çevresi modern bir görünüme kavuşacak. Büyük Sinema'da çalışmalarımız olacak” diye konuştu.

Şehir en büyük problemleri arasında gösterilen otopark konusunda önce zihniyetlerin değişmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Arslan, “Sürücülerimizin çoğu, ‘aracımı park edeyim ve akşama kadar orada beklesin ve ücret alınmasın' zihniyetini taşıyor. Bu zihniyet ile otopark sorununu çözümlenmesi mümkün değildir. Biz belediye olarak vatandaşımız aracını bir iki saat park etsin işini bitirip aracını alsın istiyoruz. Yozgat'ta 25 bin araç var. Şehir merkezinde ise 500-600 aracın park edebileceği yer bulunmaktadır. Bu 500-600 araç her gün aynı yere park edip akşama kadar aracını almaz ise diğer araçların şehir merkezine inmemesi gerekiyor. Bu yüzden sürücülerimizden biz araçlarını bir iki saatlik park yapmasını ve işleri bittikten sonra araçlarını kaldırmalarını istiyoruz. Belediye olarak 25 bin aracın hepsine otopark yapmamız mümkün değildir” diye konuştu. 

Etiketler: yozgat   belediye   başkan   kazım arslan    
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki