Arızalı Tibbi Cihazlar Yenidan Faal

Yozgat Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü stoklarında bulunan ve kullanılamayan oksijen tedavisi cihazları, yapılan teknik sözleşme sonrasında hastalarca yeniden kullanılabilir hale getirildi.
Yayınlanma tarihi: 23 Aralık 2015, Çarşamba günü, saat: 09:10

Yozgat Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü stoklarında bulunan ve kullanılamayan oksijen tedavisi cihazları, yapılan teknik sözleşme sonrasında hastalarca yeniden kullanılabilir hale getirildi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nejat Deniz, Uyku apnesi, solunum yetmezliği gibi rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan (Oksijen Konsantratörü, BPAP, CPAP, Auto CPAP, Ev tipi Ventilatör, Aspiratör gibi) oksijen tedavisi cihazları, sağlık yardımlarından yararlanmaya müstahak olan kişilere Kurumumuz tarafından temin edilmekte olduğunu ifade etti.

Sigortalı ve yakınlarına verilen bu nitelikteki tıbbi cihazların kişilerin tedavi sürecinin sona ermesinin ardından kuruma iade edildiğini dile getiren Deniz, “İade edilen bu cihazların bakımı, onarım ve dezenfekte edilmesi hususlarında yetkili firma ile teknik sözleşmemiz yenilenmiştir” diye konuştu.

Deniz, yapılan sözleşmeyle, cihazların TSE standartlarında ve hizmet yeterlilik belgelerine göre arızalı olup olmadıkları kontrol edildiğini, arızalı olanların parça değişimi ve onarımının yapıldığını, sarf malzemeleri değiştirildiğini ve en önemlisi de çalışıyor durumda olsalar dahi bu cihazların dezenfeksiyonunun yapılarak steril hale getirildiğini vurguladı.

Deniz, "Yapılan bu sözleşme ile birlikte hem Kurumumuz sağlık harcamasında tasarruf sağlamış olmakta, hem de hastalarımız güvenilir ve garantili bir cihazla tedavi edilebilmektedir." dedi.

Etiketler: nejat deniz   sgk   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki