Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kampus yerleşkesinde yapımı tamamlanan Tıp Fakültesi Morfoloji Binası ve Araştırma Uygulama Hastanesi 210 yataklı servis,50 yataklı yoğun bakım ve 9 ameliyathane ile hizmet verecek.

Yapımına 2016 yılında başlanan Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası ve Araştırma Uygulama Hastanesi'nin yapımı tamamlanarak hizmete girdi. Daha önce şehir içinde hizmet veren Bozok Üniversitesi Araştırma Hastanesi yapılan yeni ve kapsamlı binasına taşınarak hizmet vermeye başladı. Şehir Merkezi'nde bulunan ve yeterli kapasiteye sahip olmayan binada kısmi hizmetler verilirken yeni yapılan Tıp Fakültesi Morfoloji Binası ve Araştırma Uygulama Hastanesi ile birlikte 210 yataklı servisi, 50 yataklı yoğun bakım ünitesi ve 9 ameliyathane ile hizmet verecek. Herhangi bir açılış töreninin yapılmadığı hastane, hastaları mağdur etmemek adına açılırken ilerleyen zamanlarda açılış töreni de gerçekleştirilecek.

2007 yılında kurulan tıp fakültesinin, okul binası ve öğretim üyesi yetersizliği sıkıntıları nedeniyle öğrencileri Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitimini eğitim görürken 2016 yılı itibari ile sıkıntılar giderilince Yozgat'ta öğrenimlerini sürdürmeye başladılar. Yapılan yeni hastane binası ise Tıp Fakültesi'nde eğitim gören öğrencilerin hem eğitim hayatları, hem de uygulama çalışmaları için  yeni imkan daha sağlamış oldu. Özellikle Tıp Fakültesinin son yıllarında uygulama dersleri için öğrencilere hitap edecek hastane binası , öğrenciler içinde bir kaynak görevi yapacak.Tıp Fakültesi Morfoloji Binası ve Araştırma Uygulama Hastanesi içinde bulunan konferans salonu ile de düzenlenecek sempozyumlara ev sahipliği yapabilecek.

2017 Yılında yapımı tamamlanan ve büyük bir açılış töreni ile Yozgatlıların hizmetine sunulan Yozgat Şehir Hastanesi sonrası, dün itibari ile açılan Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası ve Araştırma Uygulama Hastanesi de yeni binasında kapsamlı hizmete başlayınca yıllardır Yozgatlıların başka şehirlerde tedavi ve doktor aramasına son verecek. Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası ve Araştırma Uygulama Hastanesi taşınmadan önce de ameliyatlara ve yeni sağlık hizmetlerine başlamıştı. Yeni binasında ek sağlık hizmetleri verecek olan Bozok Üniversitesi Hastanesi Yozgat'ın sağlık hizmeti sorunlarının azalmasında önemli rol oynayacak.