Araştıran ve geliştiren öğrenciler yetiştirilecek

Eğitim-öğretimde yaşanan sorunları ve çözümlerini sağlamak, eğitim öğretim başarısını arttırmaya yönelik tedbirler alınıyor.
Yayınlanma tarihi: 31 Ekim 2015, Cumartesi günü, saat: 09:11

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş eğitim-öğretim çalışmalarında birlikteliği ve koordinasyonu sağlamak, eğitim-öğretimde yaşanan sorunları ve çözümlerini sağlamak, eğitim öğretim başarısını arttırmaya yönelik tedbirlerin alındığını hatırlattı.

İl Milli Eğitim Müdürü Kuş, “Çocuklarımız bizim geleceğimizin teminatıdır. Onları her yönden iyi bir eğitimden geçirmemiz gerektiğini biliyoruz. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve buna göre çalışmalarımızı yürütüyoruz. Artık okul kavramı değişti. Dışsal motivasyondan ziyade içsel motivasyonu geliştirmeli ve onlara rehberlik ediyoruz. Karşımıza aldığımız öğrencilere ilk bakışımızda yaşları ve boyları aynı olabilir ama öğrenme şekilleri parmak izleri gibi farklılıklar gösterebilir. Öğrencilerimizi bilgi deposu haline getirmekten ziyade öğrenme, düşünme, araştırma becerilerinin yanı sıra, onların sosyal yönlerini de geliştirmeye çalıyoruz” diye konuştu.

Etiketler: saim kuş   yozgat   milli   eğitim  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki