Araplı'dan, Çad'a Su Kuyusu

Araplı İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri tarafından ÇAD’da 4.000$ değerindeki, 60 metre derinliğinde ve 200 kişinin faydalandığı su kuyusu açıldı.
Yayınlanma tarihi: 30 Mayıs 2016, Pazartesi günü, saat: 18:53

Sorgun İlçesine bağlı Araplı Kasabasında, Araplı İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri tarafından ÇAD’da 4.000$ değerindeki, 60 metre derinliğinde ve 200 kişinin faydalandığı su kuyusu açıldı.

Araplı İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ahmet Aktaş, Araplı İmam Hatip Ortaokulu olarak bir hayali daha gerçeğe dönüştürmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirterek, "Öğretmenler olarak 2015 yılı Ramazan ayında başlattığımız proje sonucunda Afrika’da su kuyusu açmak için gerekli olan 4.000$ toplanarak İHH hesabına yatırıldı. Ramazan ayına gireceğimiz bu günlerde ÇAD’da su kuyusunun açıldığı haberini aldık. Afrika’da su bulamayan insanlara böylesine güzel bir çalışmayı yapmaktan çok mutluyuz." diye konuştu

Bu projede özverili çalışmalarından dolayı öğretmen arkadaşları tebrik ettiğini ifade eden Müdür Aktaş, "Ayrıca bize güvenerek, çıktığımız bu yolda maddi desteğini esirgemeyen eş,dost ve akrabalarımıza da teşekkür ediyorum." dedi.

Etiketler: sorgun   araplı   çad   su kuyusu   ahmet aktaş  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki