Araba anahtarları tarih oluyor!

Apple, aldığı yeni bir patente göre Bluetooth aracılığıyla otomobillerin kilidi iPhone, iPad ve Apple saat ile ile açılabilecek.
Yayınlanma tarihi: 28 Şubat 2015, Cumartesi günü, saat: 22:22

Apple, ABD Ofisi’nden aldığı yeni patentle, Bluetooth aracılığıyla otomobil kilitlerini Apple ürünleriyle açılabilecek, hatta otomobil bu ürünlerle çalıştırılabilecek.

BLUETOOTH ARACILIĞYLA KULLANILABİLECEK

Teknoloji devi Apple anahtar arama derdine son veriyor. Firmanın ABD Patent Ofisi’nden aldığı yeni bir patente göre Bluetooth aracılığıyla otomobillerin kilidi iPhone, iPad ve nisan ayında piyasaya sürülecek Apple saat ile ile açılabilecek. Hatta araçları çalıştırmak için bu aygıtlar yeterli olacak. Tabii öncelikle bir şifre belirlemeniz gerekecek.Bluetooth ile araca bağlanan akıllı cihazı bir nevi aracın kontrol paneli gibi kullanabileceksiniz.

Apple her yıl binlerce patent başvurusu yapıyor ama aldığı patentlerin çoğuyla tüketici hiçbir zaman tanışmıyor. Bu nedenle kesin olarak bu yeni özelliğin yakın zamanda iPhone’larda yer alacağı söylenemez. Yine de otomotiv endüstrisinin genel olarak ’anahtardan kurtulma çabası’ olduğu düşünüldüğünde teknoloji devinin bu alana el atmak istemesi kimseyi şaşırtmadı.

Etiketler: apple  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki