Apple, İos 8.4 İçin Ne Yaptı?

Apple, İos 8.4 İçin Ne Yaptı? Halen geri dönüş şansı sürümüyor mu? İşte son durumlar.
Yayınlanma tarihi: 19 Ağustos 2015, Çarşamba günü, saat: 11:47

iOS 8.4.1'in yayınlanmasından bu yana bir hafta geçti ve Applega('send', 'event', 'Haber Detay', 'Impression', 'incehesap Text Link'); halen downgrade için imzaları kapatmadı. 8.4.1'den memnun kalmayan, performansını beğenmeyen kullanıcılar eski sürümü tekrar yükleyebilir. Diğer yandan jailbreak yapmak için imkan devam ediyor. Eğer iOS cihazınızı 8.4.1'e güncellediyseniz, 8.4'e geri dönüp jailbreak yapabilirsiniz.

8.4.1 güncellemesi Applega('send', 'event', 'Haber Detay', 'Impression', 'incehesap Text Link'); Music'le alakalı iyileştirmeler içerse de, aslında alt kısımda jailbreak açıklarını kapatıyor. Kısacası 8.4.1'te jailbreak devredışı kaldı. Ayrıca 8.4.1, iOS 9 için zemin hazırladı. Yüksek ihtimalle de iOS 9'da güvenlik daha çok artacağı için iPhonega('send', 'event', 'Haber Detay', 'Impression', 'incehesap Text Link'); 6s ve 6s Plus'ta jailbreak bir süreliğine olmayacaktır.

Applega('send', 'event', 'Haber Detay', 'Impression', 'incehesap Text Link');'ın imzalar konusunda tavrı belli değil. Bazı zamanlar imzaları iki hafta açık tutuyor, bazen ise on gün içinde kapatabiliyor. İmzaların durumu hakkında da ipsw.me sitesinden bilgi alabilirsiniz. Siteye göre şimdilik iOS 8.4'e geri dönüş yolu açık.

Genede belirtmekte yarar var. Jailbreak işlemi iOS cihazı garanti dışı bırakabilir. Ayrıca yetkisiz değişikliklerin yapılması güvenlik açıklarına, pil ömrünün kısalmasına ve başka sorunlara neden olabilir. Applega('send', 'event', 'Haber Detay', 'Impression', 'incehesap Text Link');'ın jailbreak'le ilgili açıklamasına da buradan ulaşabilirsiniz.

Hasan Uğur Nayır - Teknokulis : http://www.teknokulis.com

 

Etiketler: Apple   İos   8.4   İçin   Ne   Yaptı  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki