Apple Homekit Akıllı Ev Cihazları Geliyor

Apple Homekit Akıllı Ev Cihazları Geliyor Teknoloji gerçekten büyük bir hızla gelişmeye devam ediyor.
Yayınlanma tarihi: 16 Mayıs 2015, Cumartesi günü, saat: 10:36

Teknoloji gerçekten büyük bir hızla gelişmeye devam ediyor. Son yıllarda popülaritesi artan akıllı ev teknolojileri de buna paralel gelişiyor. WSJ kaynaklı haberde, Apple HomeKit yazılımıyla uyumlu çalışacak akıllı ev cihazları için donanım üreten firmalar, önümüzdeki aydan itibaren ürünlerini çıkarmaya başlayacak. Teknoloji devi, sertifika ve patentleri ayarlamak için partnerleriyle görüşmelere bile başladı çoktan. Geçtiğimiz Haziran düzenlenen Apple Küresel Geliştiriciler Konferansı'nda tanıtılan HomeKit uygulaması, uyumlu aletleri, termostatları, kapı kilitlerini ya da ışıkları iPad'inizden ya da iPhone'unuzdan kontrol etme fırsatı veriyor.

Verilen örnekte, HomeKit ile birlikte, iOS kullanıcıları Siri'ye yatağımı hazırla komutu verdikten sonra odanızın ışığını açıp diğerlerini kapatacak, kapıları kilitleyecek. Kullanıcılar evden ayrılacağında ayarlayacağı "sahneler(scenes)" ile  biri evdeyken evin alacağı tarzı önceden belirleyebilecekler. Samsung'un SmartThings ve Google Nest, bu teknolojinin rakibi olacak.

Daha önce Fortune'da yayınlanan bir rapora göre, bu donanımlar Ağustos ya da Eylül'den önce çıkmayacağı söylenmişti. "Bazı batarya ünitelerinde yaşanan sorunlar mevcut. Apple akıllı ev sistemi için üretilen cihazların kodlarının hafıza gereksinimi, cihazlarda olanlardan daha fazla. Apple da bu kodları küçültmek için çaba sarfediyor." bilgisi verilmişti.

Apple HomeKit

akillitelefon.com

 

Etiketler: Apple   Homekit   Akıllı   Ev   Cihazları   Geliyor  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki