Apple, 61.2 Milyon İphone Satışı ile Çeyrek Rekorunu Kırdı

Apple, 61.2 Milyon İphone Satışı ile Çeyrek Rekorunu Kırdı Apple merakla beklenen mali yılı ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı.
Yayınlanma tarihi: 28 Nisan 2015, Salı günü, saat: 01:46

2010 yılında çıkardığı iPad'ten sonra Apple Watch ile ilk kez yeni bir cihaz satışa çıkaran Apple, kısa bir süre önce 2015 mali yılı ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı. Wall Street'in beklentilerini aşmayı başaran Apple, Ocak-Mart dönemini kapsayan bu dönemde 61.2 milyon iPhone satışı gerçekleştirerek yeni bir rekora imza atmış oldu.

Konuyla ilgili konuşan Tim Cook, artık daha fazla insanın diğer akıllı telefonlardan iPhone'lara geçiş yaptığını söyledi. Ayrıca Apple, yıldan yıla iPhone satışında da %40'lık bir artış yakalamayı başardı. Ancak Apple'ın mali yılı ilk çeyreğine oranla da %18 daha az iPhone satışı gerçekleştirdiğini de belirtelim.

Öte yandan iPad satışlarında ise bir düşüş söz konusu. Apple mali yılı ikinci çeyrekte 12.6 milyon iPad satışı gerçekleştirmiş. Bu rakam ise beklentilerin altında kalmış. Zira bu çeyrekte Apple'dan 14.1 milyon iPad satışı bekleniyordu. Önceki çeyrekte ise 16.4 milyon iPad satışı gerçekleşmişti.

İkinci çeyrekte 58.01 milyar dolar gelir elde eden Apple, bu konuda da beklentileri neredeyse 2 milyar dolar aşmayı başardı. Apple'ın çeyrek karı ise 13.6 milyar dolar.

Emre Çetinkaya - Teknokulis

Etiketler: Apple   61.2   Milyon   İphone   Satışı   ile   Çeyrek   Rekorunu   Kırdı  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 10 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki