Antalya’da Sorgun rüzgarı!

Antalya'da ilk kez düzenlenen Yozgat Tanıtım Günleri’nde göz dolduran Sorgun standı ziyaretçi akınına uğradı.
Yayınlanma tarihi: 11 Aralık 2015, Cuma günü, saat: 12:30

Antalya'da düzenlenen 'Yozgat Tanıtım Günleri' kapsamında Sorgun Belediyesi ve Sorgun Halk Eğitim Merkezi’nce hazırlanan standa bakır ve çini eserleri yoğun ilgi gördü. 

Geleneksel el sanatlarından yöresel kıyafetlere Sorgun’a özgü tatlardan, kültür ürünlerine kadar ilçeye özgü ürünlerin yer aldığı Sorgun Belediyesi ve Sorgun Kaymakamlığı stantlarında protokol üyeleri ve ziyaretçilere kavurga, pestil, desti kebabı, helle çorbası ve bodu bilavı ikram edildi. 

Antalya Cam Piramit fuar alanında dün açılışı gerçekleştirilen tanıtım günleri kapsamında Antalya Valisi Muammer Türker, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Antalya İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Antalya Baro Başkanı Alper Tunga Bacanlı, kaymakamlar, belediye başkanları ve çok sayıda davetli Sorgun standını ziyaret etti.

Yöreye has desti kebabı ikramı öncesinde destilerin protokol üyelerince kırılması sırasında renkli görüntüler yaşandı. Ardından Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş ve Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’in ev sahipliğinde protokole yöresel ürünler ikram edildi.

Bakır ve çini eserleri de dikkatle inceleyen ziyaretçiler, eserlere hayran kaldı.
Tanıtım günleri etkinlikleri kapsamında yöresel sanatçılar da konser verirken, birer türkü söyleyen Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı ve Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan da uzun süre ayakta alkışlandı.

Etiketler: antalya   yozgat   tanıtım   cam piramit  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki