Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı tarafından hayata geçirilen ve Türkiye’ye örnek olan ve proje kapsamında babası vefat etmiş çocuklar, anneleri için hayırlı işler manzumesi olan Hami-yet projesinin Sarıkaya şubesi anneler günü münasebetiyle bir günlük Kapadokya gezisi düzenledi.

Hami-yet projesi kapsamında Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan öncülüğünde görevliler, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Harun Günaydın, Hamiyet sorumlusu rehber öğretmenler Muhammet Karabulut ve Ayten Yıldırım eşliğinde 50 hamiyet ailesiyle birlikte Nevşehir ilindeki tarihi ve kültürel zenginlikleri olan Peri Bacaları, Derin Kuyu, Avanos, Zelve, Paşabağları, Ürgüp Uçhisar kalesi ve Göreme gibi doğal güzelliklerin bulunduğu yerler gezildi.

Pazar sabahı Sarıkaya'dan hareket eden grup ilk olarak Nevşehir'in Avanos ilçesine uğradı. Çanak, çömlek yapım yerleri gezen Sarıkaya grubu daha sonra asma köprü üzerinde yürüyerek bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler. Ailelerle beraber, turistlik mekânlardan Paşabağ’a gidilerek, Paşabağ da bulunan muazzam manzara doyasıya seyredilmiş, unutulmayacak  dakikalar yaşandı. 

Gezinin devamında Ürgüp'e geçilerek, temenni tepesi, asmalı konak ve şehir merkezi gezildi. Ürgüp'ten sonra Göreme'ye geçen grup, üç güzeller ve göreme açık hava müzesi ziyaret etti.. Geziye bölgenin en güzel manzarasına sahip Uçhisar kalesi ile devam edilerek, Aileler muhteşem görüntüdeki kaleyi görme fırsatı buldular. Dolu dolu gecen gezi programında ailelerin son durağında panorama gezilmiş, muhteşem görüntü eşliğinde bol bol hatıra fotoğrafı çekindiler.

Geziye katılan çocuklar ve anneleri, kendilerine bu güzel günü armağan eden Sarıkaya Kaymakamlığı Hamiyet Ofisine, gezi için araç temin eden Sarıkaya Belediyesi ve Karayakup Belediyesine teşekkür ettiler.