Anne sütünden başka gıda vermeyin

Yozgat Halk Sağlığı İl Müdürü Mehmet Akif Karaarslan, yeni annelere uyarılarda bulunarak, bebeklere ilk 6 ay sadece anne sütünün verilmesi gerektiğini belirtti.
Yayınlanma tarihi: 07 Ekim 2015, Çarşamba günü, saat: 09:31

Yozgat Halk Sağlığı İl Müdürü Mehmet Akif Karaarslan, 1-7 Ekim tarihlerinin tüm dünyada Emzirme Haftası olarak kutlandığını ifade ederek, düzenleyecekleri etkinliklerle anne sütünün önemine dikkat çekmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Bebeklerin mutlaka 6 ay anne sütüyle beslenmesi gerektiğini ifade eden Karaarslan, "Biz tüm yeni annelere, bebeklerine doğumdan itibaren 6 ay süre ile anne sütünden başka su dahil hiçbir ek gıda vermemelerini öneriyoruz.

Zira anne sütü bebeğin gelişimi için en önemli bir gıda maddesi olmanın yanında birçok hastalıktan koruyan bağışıklık sağlayan bir ilaçtır. Hastanemiz gebe okulunda anne adaylarına eğitimler veriyoruz. Tıbbi bir mecburiyet yoksa sezaryen istememelerini, normal doğumu tercih etmelerini öneriyoruz. Normal doğumdan hemen sonra anne daha doğum yatağında iken bebeğini annenin kucağına veriyoruz.

Bu bebeğin ilk alacağı kokunun anne kokusu olmasının yanında annenin sütünün daha çabuk gelmesi için anne hormonlarını aktive eden bir durumdur” ifadelerini kullandı.

Etiketler: akif karaarslan   halk   sağlık  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki