İlk buluşmalarını TESKOMB’da gerçekleştirilen Ankara’da görev yapan Yozgatlı bürokratlar toplantısına Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Yusuf Başer ve Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç katıldı. 

Yozgat’ın sorun ve beklentilerinin çözümü noktasında Ankara’da önemli bürokratları ve siyasileri olan Yozgat’ın bu dinamiklerini ortaya çıkarmak için ilk kez harekete geçildi. 

Yemekli bölümünden sonra önerilerin görüşüldüğü toplantıda 6 kişiden oluşan Koordinasyon Komitesi kuruldu. Komite bundan sonraki dönemde aylık toplantıların koordinasyonunu ve yönetimini sağlayacak. 

AÇILIŞ KONUŞMASINI AKGÜL YAPTI
Yozgatlı bürokratların toplantısına ev sahipliği yapan Yozgat Milletvekili ve TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, bürokrasinin böylesi bir toplantıyı gerçekleştirmiş olmasının mutluluk verici olduğunu ifade etti. Akgül, ‘Yozgat milletvekilleri olarak gerek yasama faaliyetlerinde, gerek parti genel merkezi görevlerinde gerekse Yozgat konusunda yoğun bir tempoda görev yapmaya devam ediyoruz. Yozgatlı bürokratlarımızın Ankara’da böylesi bir organizasyona imza atması bizi sevindirdi. Bende TESKOMB’da bu organizasyona ev sahipliği yaparak destek olmak istedim. Yusuf kardeşim ve Sayın Valimde burada. Sayın Bakanımız yurtdışında, Ertuğrul kardeşimin de toplantısı olduğu için bu önemli organizasyona iştirak edemedi. Onlarında selamını iletmek istiyorum. Bu güzel sinerjiyi inşallah enerjiye dönüştüreceğiz, daha geniş katılımlı toplantılarla Yozgat’a fayda sağlayacağız. Hayırlı olsun diyorum’ diye konuştu.
 
BAŞER “ÖZLEMİNİ DUYDUĞUM BİR TABLO”
Toplantıda katılımcılara selamlama konuşması yapan Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer; “Yozgatımızın problemlerinin halli için Bakanımız ve tüm milletvekili arkadaşlarımızla kıyasıya çalışıyoruz. Ankara bürokrasisinde etkin pozisyonda olan çok sayıda bürokratımız var. Bir çoğu birbirini tanımıyor. Hepimizin ortak kaygısı Yozgat. Yozgat Sevdalısı bürokratlarımızın siyasilerimizle bir araya gelmesi yıllardır özlemini duyduğum bir husus. Bu güzel ortamda bu birlikteliğin sağlanmasından mutluluk duyuyorum. İnşaAllah bu birlikteliği daim kılacağız. Yozgatımızın problemleri halli için siyasetçi ve bürokratımızla yek vücut olacağız. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını ve devamlılık arz etmesini diliyorum” diye konuştu. 

Yoğun katılımın olduğu toplantıda katılımcıların önerileri doğrultusunda 6 kişiden oluşan Koordinasyon Komitesi kuruldu. Komite bundan sonraki dönemde aylık toplantıların koordinasyonunu ve yönetimini sağlayacak.