Yozgat'ta yürüme engelli esnaf Davut Bayram tarafından, 'Yozgat Başkomutana Gidiyor' sloganıyla başlatılan kampanya sonucunda, bir grup Yozgatlı Cumhuriyet Meydanından Ankara'ya yaya olarak yola çıktı. 

Yürüme engelli olduğu için akülü arabasıyla yola çıkan ve bir grup vatandaş tarafından da desteklenen Davut Bayram, Yozgat'ta kişi başına düşen milli gelir hak ettiği değerde ve gerektiği limite ulaşmadığını belirterek, "Babamız olarak gördüğümüz, devletin başı olarak gördüğümüz Recep Tayyip Erdoğan'a derdimizi arz etmeye gidiyoruz. Bizim derdimiz gerektiği zaman bu devlet can veren insanların, her vatandaşın hak ettiği refah seviyesini Yozgat'ta da gerçekleştirebilmek. Cumhurbaşkanımızdan her şeyi isteyeceğiz acemi birliği isteyeceğiz. Kalkınma için ne gerekiyorsa hem de Yozgat halkının duygularını ileteceğiz. Halkımızın ihtiyaçlarını, eksiklerini Cumhurbaşkanımıza iletmeye gidiyoruz." dedi.

Yürüyüşe katılarak Davut Bayram'a destek veren Uğur Sağlamer ise, Yozgat için yola çıktıklarını belirterek, kendilerine destek olanlara teşekkür etti.

Yürüyüş öcesi günlerde başlatılan kampanya ile, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gönderilmek üzere hazırlanan ve vatandaşlarca imzalanan 6 bin 666 mektup klasörler halinde Yozgat PTT Müdürlüğünden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletilmek üzere postaya verildi.