Anıza ekim yapma çalışmaları devam ediyor

Bozok Üniversitesi ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ‘Anıza Ekim Yapma’ konusunda ortak çalışmalarını sürdürüyor.
Yayınlanma tarihi: 31 Mayıs 2017, Çarşamba günü, saat: 07:04

Konya Ovası Projesi (KOP) ile TEYAP'ın desteklediği ve Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yürütülen "Korunası Yaşam Toprak" projesi kapsamında Yozgat’ta toprak işlemesiz doğrudan ekim yöntemini yaygınlaştırmak için 150 çiftçiye eğitim verildi.

Bu kapsamda Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Zeki Mut tarafından Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde çiftçilere Anıza Ekim konusunda bilgilendirme toplantısı gerçekleşti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen etkinliğe Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü personelinin yanı sıra çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.

Prof. Dr. Zeki Mut, katılımcılara anıza ekim konusunda bilgiler verdi. Çiftçilerin bu konuda farkındalığını artırıp, konu hakkındaki soru işaretlerini gidermeye çalışan Prof. Dr. Zeki Mut, ilerleyen tarihlerde çiftçilere teknik gezide yapılacağını ve çiftçilerin bu konuda daha çok bilgiye vakıf olmalarının sağlanacağını söyleyerek, yine ekim döneminde ise Tarla Günü gerçekleştirilerek çiftçilerle birlikte 20 dekar alanda doğrudan ekim yöntemi gerçekleştirileceğini belirtti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki