Android telefonlar Windows 10'a dönüşecek

Evet, Microsoft'a göre bu mümkün. Hatta Microsoft bunun için bir yazılım üzerinde çalışıyor.
Yayınlanma tarihi: 19 Mart 2015, Perşembe günü, saat: 08:22

Android'li cihazların mobil pazarda kapladıkları alan herkesin malumu. IDC'nin son açıkladığı raporlara bakacak olursak Android'li telefonlar mobil pazarda %80'den fazla bir pay edinmiş durumda. Diğer taraftan Microsoft ise birkaç ay önce tanıttığı telefonlar için Windows 10 işletim sistemi ile pastadan kendi için büyük bir dilim almak istiyor.

Ancak tabii ki bu o kadar da kolay değil. Görünüşe göre Microsoft da bu durumun farkında ve farklı arayışlar içine girmiş durumda. Son olarak Microsoft bugün, Android işletim sistemli telefonları Windows'lu telefonlara çevirecek bir yazılım üzerinde çalıştığını duyurdu.

Gelen bilgilere göre Android'li telefonlar Microsoft'un geliştirdiği yazılım ile birlikte Windows 10'lu gözükecek. Ancak temelde yine Android işletim sistemini çalıştıracak. Şu an için detayları açıklanmayan bu proje için Microsoft'un partneri ise hepimizin yakından tanıdığı Çinli Xiaomi.

Öte yandan Microsoft, bazı Xiaomi Mi4 kullanıcılarında test edeceği yeni yazılımını gelen geri bildirimlere göre başka cihazlara da getirecek.

Emre Çetinkaya

Etiketler: android   windows 10   akıllı   telefon  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki