Yozgat Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, 'Kitabını Al da Gel' adlı etkinlikle, kitaplarını semaver çayı eşliğinde okuyorlar.

Yozgat Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak maksadıyla başlatılan etkinlik, hafta içi her gün okul çıkış saati ile birlikte başlıyor. Kendi yanlarında getirdikleri veya kütüphaneden edindikleri kitapları okul bahçesinde bulunan çardakta oturarak okuyan öğrencilere, semaverde demlenen çay ikram ediliyor. Öğrenciler kitaplarını çaylarını yudumlayarak okuyorlar.  

Kitap okudukları müddetçe, semaverde demlenen çayı ücretsiz içebileceklerini belirten öğrenciler, uygulamadan memnun olduklarını ifade ederek şu şekilde konuştular, "İlk defa böyle bir uygulama ile karşılaştık. Arkadaşlarımızla kararlaştırıp okul çıkışı kitaplarımızı alarak bizlere ikram edilen ücretsiz çayımızla okumanın keyfine varıyoruz. Böyle bir etkinlik olmasa bizler de bu zamanımıza başka şekillerde değerlendirecektik. Ama şimdi kitap okuyarak değerlendiriyoruz. Bize böyle bir imkanı sunan okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz."