Amatörlere malzeme yardımı

Yozgat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), Spor Toto teşkilatı tarafından aktarılan bütçe ile temin edilen spor malzemesi, federasyon üyesi kulüpleri dağıtımı yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 18 Ekim 2015, Pazar günü, saat: 18:01

Yozgat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), Spor Toto teşkilatı tarafından aktarılan bütçe ile temin edilen spor malzemesi, federasyon üyesi kulüpleri dağıtımı yapıldı.

Yozgat ASKF Başkanı Hakan Bektaş, Yozgat Bozok Stadı Dış Sahası'nda oynanan maç öncesinde Yozgat İl Özel İdarespor ile Sorgun Belediyespor takımlarının malzemelerini teslim etti. Bektaş, Yozgat'ta amatör spor kulüplerinin çok zor şartlar altında faaliyetlerini sürdürdüklerini, bu zor şartların iyileştirilmesi yönünde çaba sarf eden başta Spor Toto teşkilatı ile Yeni Çeltek Genel Müdürü Osman Coşkun'a teşekkür etti. Sezon başlangıcında kulüplerin ihtiyaçlarına göre nakdi ve ayni paylaşım yapmaya gayret ettiklerini de kaydeden Bektaş, ''Faal kulüplerimize en çok sıkıntı çektikleri konularda yardıma azami gayreti göstermeye çalışıyoruz. Amatör spor kulüplerinin yaşatılması ve faaliyetlerini sürdürebilmeleri için köprü vazifesi görmekteyiz'' dedi. 

ASKF'nin her türlü gelişime katkı sağlayacak projelerin takibine devam edeceğine vurgu yapan Bektaş, üç sene önce yaklaşık 20 üyeli federasyonun, şuan 40'a yakın faal üye kulübünün olduğunu, bütün branşlarda faaliyet gösteren geniş bir aile olduklarını anlattı. Bektaş, ''Hedefimiz 70 faal kulüplü bir federasyon oluşturmaktır. Bunun çalışmalarını yapıyoruz. Bu tip yardımlara sezon boyunca imkan dahilinde devam edeceğiz. Altyapı branşlarında başarılı olan il birincilerine de belirli bir kaynak aktarılacaktır'' diye konuştu.
Haber - Fotoğraf: Seyfi ÇELİKKAYA

Etiketler: hakan bektaş   amatğr   kulüp   spor   malzeme   dağıtım  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki