Yozgat Birinci Amatör Küme Futbol Ligi'nin ilk haftasında liderlik koltuğuna oturan Sorgun Belediyespor, son haftayı maç yapmadan geçirdi. Yakın takipçilerinden Yemenoğlu Yozgatspor, Akdağmadenispor'u 8-1 yenmesi sonucunda liderlik koltuğu da el değiştirdi. Yemenoğlu Yozgatspor, 40 puanla liderlik koltuğunun sahibi olurken, Sorgun belediyespor ve Yozgat il Özel İdarespor 37'şer puanda kalıp, averajla sıralandı. Lider Yemenoğlu Yozgatspor, yakın takipçileriyle oynadığı maçların her ikisini de kazanarak, önemli bir avantaj elde etti. Sorgun Belediyespor-Yozgat İl Özel İdarespor maçı ise berabere sonuçlandı. 

Geçen sezon ligde atılan toplam 888 golden 426'sı ilk yarı da kaydedildi. Bu sezon ise ilk yarıda toplam 519 kez fileler havalandı. Sorgun Belediyespor ligin ilk yarısında 76 gol ile en fazla gol atan takımı olurken, en az gol yiyen takım 7 golle Yemenoğlu Yozgatspor oldu. Ligin yenilgisiz tek takımı ise yine lider Yemenoğlu Yozgatspor. 

Ligin üstü kadar altıda karışık. Çandırspor'un ligden ihraç edilmesiyle birlikte ligden düşecek ikinci takım olmamak için 6 takım çekişiyor. Bu takımlar arasında en fazla korkulu rüyayı ise Çayıralan Esnafspor görüyor.

16-17 Ocak 2016 tarihinde oynanacak maçlarla başlayacak olan Yozgat Birinci Amatör Küme Futbol Ligi'nin ikinci yarısının daha renkli ve bol gollü geçmesi bekleniyor. 
Haber - Fotoğraf: Seyfi Çelikkaya