Amatör Sporun Gönüllü Destekçisi

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun, Yozgat’ta amatör sporun gelişmesine sağladığı katkılarla çok sayıda gencin zararlı alışkanlıklardan uzak sporda bir buluşmasını sağladı.
Yayınlanma tarihi: 23 Mart 2015, Pazartesi günü, saat: 08:31

Pek çok aktivitede imzası bulunan Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun’un spor gönüllüsü yapısı amatör spordaki başarının da artmasına vesile oldu.

Yozgat’ın spor gönüllüsü Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun, amatör spor kulüplerinin yanında olmaya devam ediyor. Coşkun, bu güne kadar yalnız bırakmadığı Yozgat Hentbol Spor Kulübü ve Bozok Futbol Takımlarına katılacakları yeni müsabakalarda destek verdi.

Play-Off Desteği
Genel Müdür Coşkun’un desteği ile 1. lige yükselme play of müsabakalarına katılacaklarını belirten Yozgat Hentbol Spor Kulübü Yöneticisi Doğan Yılmaz; “Önümüzdeki günlerde Play-Of müsabakalarına katılacağız. Daha önce her fırsatta bize destek olan, başarımızda önemli payı bulunan Sayın Coşkun, play of müsabakaları öncesinde de yanımızda ve destekçimiz oldu. Şuana kadar destek girişimlerde bulunduk ama destek bulamamıştık. Sağolsun konaklama ihtiyacımıza destek olacak Sayın Coşkun. Bu güne kadar hiçbir zaman bizi yalnız bırakmadı Sayın Osman Coşkun” dedi.

Minik Hentbolcüler Unutulmadı
Doğan, kulübün hem alt yapısı hem de okul takımını oluşturan minik hentbolcuların da bu destekten nasibini aldığını belirtti.
Doğan şöyle konuştu: “Bizim hentbol okul takımımız var. Hem bizim alt yapımız hem de okul takımı. Bu çocukların Kırşehir’deki turnuvalarına destek veren yine Osman Coşkun oldu. Yozgat’ta ciddi manada spora ve sporcuya her zaman destek verdi, sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.”

Amatör Futbol Yalnız Değil
Genel Müdür Osman Coşkun, Yozgat’ta pek çok spor kulübünü bir çatı altında buluşturan Bozok Spor Kulübü’nün futbol takımının katıldığı müsabakalara da destek sağladı.
Geçtiğimiz günlerde Kırşehir’de yapılan amatör futbol müsabakalarına katılan Bozokspor
Antrenörü Neşet Altunok, U14 takımına sağladığı desteklerden dolayı Coşkun’a teşekkür etti.
Bozokspor bünyesinde hentboldan basketbola, folklora kadar pek çok spor dalının bulunduğunu hatırlatarak;
“Amatör sporun gelişmesi adına pek çok spor takımı ve sporcuya sahibiz. Yozgat’ta önemli bir potansiyeli barındırıyoruz. Fakat bu güne kadar maalesef çok ciddi destek almadık. Bu süreçte sağ olsun Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Sayın Osman Coşkun, yanımızda oldu. Bozokspor Futbol Takımı’nın katıldığı müsabakada katkı sağladı. Bu tür destekler artarak devam ettiğinde Yozgat’ta amatör spor daha da gelişecektir” diye konuştu.

Amatör Sporu Önemsiyor
Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun da açıklamasında amatör sporun Yozgat’ta gelişmesi, sporcu sayısının artması adına her zaman öncü olmaya çalıştığını söyledi.
Gençleri tehdit eden madde bağımlılığı ile mücadelede sporun, özellikle de amatör sporun önemli bir faktör olduğuna dikkat çeken Coşkun;
“Amacımız toplumsal bilincin, spora olan sevginin ve ilginin artırılmasına katkı bulunmak. Amatör sporun geliştiği toplumlarda zararlı alışkanlıklarla mücadelenin daha etkin ve sağlıklı yürütüleceğine inanıyoruz. İnşallah bu tür desteklerimiz artarak devam edecektir” diye konuştu.

Etiketler: osman çoşkun   yeni   çeltek   kömür   spor   destek   hentbolspor   bozokspor  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki