Bozok Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve Çocuk Gelişimi programı öğrencileri ve öğretim görevlilerinden oluşan 100 kişilik grup, Amasya Üniversitesi, Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri MYO'ya teknik gezi düzenleyerek yüksekokulun laboratuvar ve birimlerini ziyaret etti.

Teknik gezi kapsamında bir değerlendirme yapan Bozok Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Ramazan Taş; “Amasya Üniversitesi’nin çalışmalarını uzun zamandır takip ediyoruz. Amasya Üniversitesi yeni kurulmuş, gelişime çok açık, yenilikçi bir üniversite; Üniversite yönetimi ve ekibinin vizyonu bizi gerçekten etkiliyor; bu vizyona tanık olmak ve Amasya Üniversitesi’ni yerinde görmek için bu geziyi düzenledik. 

Gezi kapsamında hem teknik bilgi ve becerilerimizi paylaşarak hem de akademisyenlerimizle işbirliği olanaklarını görmek; öğrencilerimiz içinse gezip, görüp öğrenerek eğlenceli bir ortam sunmak istedik. Bize bu fırsatı veren Amasya Üniversitesi ailesine teşekkür ederiz.'' dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Arif Ayar ise üniversite ve yüksekokul hakkında bilgi verdiği ziyarette öğrenci sayılarının 15 bine ulaştığını, yeni açılan istihdam odaklı programlarla bu sayının daha da artacağını kaydetti. Yrd. Doç. Dr. Ayar, Bozok Üniversitesi ile işbirliği yapmaktan onur duyacaklarını söyledi. Bozok Üniversitesi ekibi, Amasya Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Gökdere ve Prof. Dr. Feda Öner ile de bir araya geldi.