KÖYDES toplantısı Vali Kemal Yurtnaç başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

İlçe kaymakamları, il özel idaresi genel sekreteri, il genel meclis başkanı, tarım il müdürü ve halk sağlığı müdürünün de katıldığı toplantıda, köylerin sorunları ve çözüm yollara masaya yatırıldı.

Vali Kemal Yurtnaç, toplantıda yaptığı konuşmada, bu yıl Yozgat’ta bir ilki gerçekleştirerek köy yollarını sıcak asfaltla buluşturacaklarını söyledi.

Saatte 240 ton asfalt üretim kapasitesine sahip yeni bir asfalt plenti kurduklarını belirten Vali Yurtnaç, “Köylerimizin alt yapılarını önemsiyoruz. Özellikle de yol konusunda bu yıl bir ilk yaşanacak ilimizde. Köylerimizin yollarını sıcak asfaltla buluşturacağız. Amacımız kısa sürede çok kilometre değil, kaliteli yol yapmak” dedi.

Merkez ve 13 ilçede çalışmaların aynı anda başlayacağını ifade eden Vali Yurtnaç, “İlçe kaymakamlarımız ihale sürecini kısaltmalı. Yozgat kış memleketi. En geç Haziran-Temmuz gibi bizim köy yollarına başlamamız lazım. Malzeme kalitesine, işçiliğe çok dikkat etmemiz gerekiyor. Kaliteli malzeme alacağız. Önceki yıllarda yaşanan sorunları ortadan kaldıracağız. Şantiyeleri tek tek gezip yapılan işleri kontrol edeceğiz” diye konuştu.

Konuşmanın ardından kaymakamlar, ilçelerinde asfalt yapımı için önceliği olan ve yolları yapılacak diğer köyler hakkında Vali Yurtnaç’a bilgi verdi.