Altınok, 'Yozgat’a Hizmet Şereflerin En Güzeli'

İçişleri Bakanı Selami Altınok, Vali Abdulkadir Yazıcı, Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ile birlikte Yerköy ilçemizde ''Yerköy Polis Merkez Amirliği Temel Atma ve Narkotim Göreve Sevki Törenine” katıldı.
Yayınlanma tarihi: 06 Ekim 2015, Salı günü, saat: 19:59

İçişleri Bakanı Selami Altınok, Vali Abdulkadir Yazıcı, Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ile birlikte Yerköy ilçesinde ''Yerköy Polis Merkez Amirliği Temel Atma ve Narkotim Göreve Sevki Törenine” katıldı.
 
Vatanperver Yerköy Halkına Yakışır Bir Polis Merkezi Olacak
Vali Abdulkadir Yazıcı, törende yaptığı konuşmada geçtiğimiz aylar da çok modern bir İlçe Emniyet Müdürlüğünün açılışının da yapıldığını hatırlatarak, ”Sayın Bakanlarım şuan iklimi sert insanı mert olan Yerköy’deyiz. Ahalisi cevval, arazisi verimli bir vatan toprağındayız. Öyle ki Bozok diyarı olan bu topraklarda hiçbir zaman ne Bolşevik baykuşları ötebildi ne de devlet millet bayrak sevdalısı olmayan bu topraklara girebildi. Yozgat ve Yerköylüler olarak insanımız her şeyin farkındadır, sorumluluklarının bilincindedir. Sizlerin de kendilerine sunduğu hizmeti de takdir etmektedir. Bu sebeple ülkemizin birliği ve dirliği, vatan toprağının geleceği ve bekası uğruna, üzerimize topyekûn yüklenen bu haçlı zihniyetini tarumar etme noktasında Yerköylüler güçlerini bir araya getireceklerdir. Sizlere de yine Yerköy ilçemize hayırlı bir temel atmak için teşrif ettiğinizden dolayı tekrar teşekkür ediyorum hepinize en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum ”dedi.
 
Yerköy Polis Merkez Amirliği Geleneksel Mimariye Uygun Tarzda Olacak
Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ise,  Yerköy ilçemizde temeli atılacak Yerköy Polis Merkez Amirliği'nin tamamen bizim geleneksel sivil mimari örneklere uygun bir polis merkezi olacağını belirtti. Lekesiz, Emniyet Genel Müdürlüğü olarak Türkiye’nin 7 bölgesi ile ilgili olarak her bölge için ayrı ayrı o bölgenin yöresel mimarisine uygun proje geliştirdiklerini ifade ederek, ''Dolayısı ile Karadeniz'de hangi mimari üslup hâkim ise doğru ise Karadeniz'deki emniyet binalarımızı öyle yapacağız. Doğu Anadolu da hangisi mimari uygun ise öyle yapacağız. İç Anadolu da bizim sivil mimari örneklerimiz hangisi ise iç Anadolu da onu yapacağız. Dolayısıyla bundan sonra ilimiz genelinde yapılacak olan tüm polis emniyet müdürlüğü binalarımız Sorgun’un, Saraykent’in, Yenifakılı’nın ki hepsi de bu binaya benzer onun farklı kombinasyonlar olacak" dedi.
 
Yerköy Gelişmeye Devam Ediyor
Yerköy ve Yozgat’ın, güvenlik ve asayiş olayları bakımından, huzurlu bir il olduğunu belirten Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Tabi bu Yozgat insanının kanunlara ve nizamlara uyma konusunda ki hassasiyetinin ve diğer geleneksel ve ahlaki özelliklerinin bir yansımasıdır. O yüzden ben hem Yerköylülerle hem bütün Yozgatlı hemşerilerimle ayrı ayrı iftihar ettiğimi buradan belirtmek isterim. Hamd olsun, Yozgat ve Yozgatlılar suçlarla, yanlışlarla değil doğrularla, iyilerle ve iyiliklerle anılıyorlar, o yüzden her birerinizi ayrı ayrı kutluyorum ”dedi. Bakan Bozdağ konuşmasına, ”Yerköy’ümüze çok ciddi hizmetlerimiz oldu. Bizim yaptıklarımız sadece Yerköy’e yapmamız gereken teşekkür borcunun bir kısmıdır. Daha yapacağımız çok işimiz var. İnşallah önümüzde ki zamanda Yerköy’ümüz daha ileri noktalara gidecektir. Şimdi bugün polis merkezimizin temelini atıyoruz. Hükümet konağımızın da inşaatı devam ediyor. Topu konut, Adalet Sarayı ve Emniyet Sarayı da Yerköy’ümüze büyük imkânlar getirdi. Fen lisemizin açılışı, okullardaki yenileşmeler Yerköy’ü farklı bir noktalara taşıdı. Ama şunu özellikle bilmenizi istiyorum ki Yerköy’ümüz Yüksek Hızlı Tren merkezlerinden birisidir artık. Yozgat’la ilgili 3 ana projemiz var. Bunlardan bir tanesi Yerköy-Kayseri Yüksek Hızlı Tren Projesi, bir tanesi Yerköy-Yozgat-Sivas-Kırıkkale Yüksek Hızlı Tren Projesi, bir diğeri ise Yozgat Şehir Hastanesidir. Yerköy’ümüzün bu merkezi konumundan dolayı ilerleyen zamanda Yerköy’e bir lojistik merkezide kurmayı planladığımızı hemşerilerime müjdelemek isterim” şeklinde devam etti.
 
Yozgat’a Hizmet Şereflerin En Güzeli
İçişleri Bakanı Selami Altınok, burada yaptığı konuşmada, Yozgat'ta olmaktan büyük gurur duyduğunu ifade ederek, temeli atılacak binanın hayırlı olmasını diledi. Bakan Altınok, konuşmasının devamında İçişleri Bakanlığı olarak, devletin ve hükümetin temsili olan valilik ve kaymakamlık binaları tarihi ve kültürel dokuya ve yöresel mimariye uygun olarak yeniden inşa ettikleri veya onardıklarını belirterek, "Bu çerçevede 2009’dan sonra 103 hükümet konağımızı 692 milyonluk bedelle tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Yatırım programında olan 130 hükümet konağımızın ise ihale ve yapım işleri halen devam etmektedir" dedi.

Konuşmaların ardından Narkotim polisleri eğitimli köpekler ile uyuşturucu bulma gösterisi yaptı. Daha sonra İçişleri Bakanı Selami Altınok, Vali Abdulkadir Yazıcı, Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ile birlikte Yerköy Polis Merkez Amirliğinin temeli atıldı, İçişleri Bakanı Altınok'un talimatı ile Yozgat ve ilçelerinde görev yapacak Narkotimler göreve sevk edildi.
 
İçişleri Bakanı Selami Altınok, Yozgat Valiliğini Ziyaret Etti
İçişleri Bakanı Selami Altınok, ilimiz ziyaretinde son durağı Yozgat Valiliği oldu. Burada Valilik Şeref Defterini imzalayan İçişleri Bakanı Selami Altınok’a ilimiz ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Abdulkadir Yazıcı, “ Malum olduğunuz üzere bugün Yerköy ilçemizde Polis Merkezi Amirliğinin Temel Atma Töreni için ilimize teşrif ettiniz. Ayrıca Yozgat il merkezinde İçişleri Bakanlığımızca başlatılan ve devam eden yatırımları yerinde incelediniz. Bizler bu inşaatların suratla devam ediyor olmasından ve ödenek sıkıntısı olmamasından bakanlığımıza müteşekkiriz. Bu vesileyle tekrar ilimize hoş geldiniz şeref verdiniz diyorum ”dedi.

 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki