Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, Millet İttifakı Yozgat Belediye Başkan Adayı Metin Özışık ve Belediye Meclis Üyesi Adayları ile Yozgat’ta çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Sivil Toplum Kuruluşları ziyaretlerine ilk Ticaret ve Sanayi Odası ile başlayan Keven ve Özışık ardından Yozgat Taşıyıcılar Kooperatifi’ni, Ticaret Borsası’nı, Hizmet-İş Sendikası’nı, Yozgat Gazetesi ve Hakimiyet Gazetesi’ni ve Sebzeciler ve Pazarcılar Derneği’ni ziyaret ettiler.

Gerçekleşen ziyaretlerde birlik ve beraberliğe vurgu yapan Keven, “Siyasette şuan kullanılmakta olan paslı dile ayrımcı dile milletimizin dur diyeceğini biliyoruz. Biz Yozgat’ta siyasi parti ayrımı yapmadan tüm vatandaşlarımızı kucaklıyoruz. Çünkü başka Yozgat yok. Bir tane Yozgat’ımız var ve biz doğup büyüdüğümüz ilimizi kalkındırıp göç vermeyen göç alan bir konuma getirmek istiyoruz. Yıllardır yan yana komşu olanları şimdi bölmeye birbirine düşman göstermeye çalışıyorlar biz bu paslı siyaset diline hayır diyoruz hangi partiye oy verdiyse fark gözetmeden Yozgat’ta yaşayan 418 bin hemşerimize kapımız sonuna dek açıktır. Meclis’te odam hangi partili olursa olsun tüm hemşerilerimin odasıdır. Biz kucaklayacağız bize her türlü yalan hakaretlerde bulunan bu siyaset erbaplarını da Yozgatlının vicdanına bırakıyoruz.” dedi.

Kapalı Pazar Yeri’nde pazarcı esnafını ziyaret eden Milletvekili Ali Keven ve Belediye Başkan Adayı Metin Özışık ile Meclis Üyesi Adayları burada önce Sebzeciler ve Pazarcılar Derneği Başkanı Salih Çavuşoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette hükümetin pazarcı esnafını devamlı hedef gösterdiğini ancak pazarda markette yaşanan pahalılığın asıl sorumlusunun tarımı ithalata kurban eden 17 yıllık siyasi iktidarın kendisi olduğu vurgulandı. Pazarcı esnafını her sorununda yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini söyleyen Keven, bu iktidarın palazlandırdığı zincir süpermarketlerin üreticiyi ve pazarcıyı rekabet edemez bir hale getiren süpermarketlerin tarlayı toptan kapattığı sözleşmeli ekim modelinin değiştirilmesi gerektiğini ifade etti.

Ardından tek tek pazarcı esnafını gezen Keven ve Özışık pazarcı esnafı ile kucaklaşıp sohbet ettikten sonra ziyaretlerine göstermiş oldukları ilgiye teşekkür ederek ayrıldılar.