24 Haziran'da gerçekleştirilen seçimler neticesinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Yozgat Milletvekili seçilen Ali Keven, mazbatasını CHP Yozgat İl Teşkilatı Yönetim Kurulu üyeleri kalabalık bir partili grubu ile İl Seçim Kurulundan aldı.

CHP Milletvekili Ali Keven, İl başkanı Abdullah Yaşar ve partililer Yozgat İl Seçim Kurulu Başkanı, Yozgat Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Turgay Çolak’ın makamına geçerek bir süre sohbet ettikten sonra mazbatasını aldı.

Mazbata takdim törenine seçim kurulu Hakimleri Gülizar Altındal Kaya ve Bilal Köksal’da katıldı. Mazbata takdimi öncesi konuşan CHP İl Başkanı Abdullah Yaşar, “Onurlu ve bir o kadarda sorumluluk isteyen bir görev. Umarım bu göreve layık oluruz. Yozgatlının güvenini boşa çıkarmayız. Biz size layık olmak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Allah utandırmasın” dedi.

CHP Milletvekili Ali Keven ise, “Yozgat adına bana önemli görevler düşüyor. Bana ciddi bir görev ve sorumluluk verildi. Görevimi hakkıyla yapacağıma inanıyorum. Ülkemiz sıkıntılı bir süreçte, Yozgat'ın ciddi sorunları var. Bu sorunları mecliste takip edeceğim. Yozgatlıya borcumu ödemek istiyorum. 40 yıldır mücadele veriyorum ve bugün mücadelemi taçlandırdım. Bana destek verenlere, vermeyenlere teşekkür ediyorum. Bu başarı Yozgatlının eseri” diye konuştu.

Konuşma sonrasında hatıra fotoğrafı çekildi.