Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, AKP İl Başkanı Dursun’un Yozgatlıyı ayrıştıran sözlerini eleştirdi. Keven'in değerlendirmeleri şöyle:

“AKP Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun’un seçim çalışmasında sarf ettiği sözleri esefle kınıyorum. Necip Türk Milleti’ni ikiye bölen bu anlayıştan ne ülkemize ne de ilimize bir hayır çıkmaz. Şu an bir yerel seçim öncesindeyiz ilimizi yönetecek belediye başkanı ve yönetimini seçeceğiz ama ne yazık ki savaşa gidiyormuşuz gibi sözler sarf ediliyor. Bu siyaset bugüne kadar Yozgat’ı geriye götürdü, göç vermemize sebep oldu, Yozgat’ı ticarette sanayide turizmde eğitimde bir başarıya ulaştırmadı ve devamlı geriye giden bir duruma mahkûm etti. Siyasette ki bu kirli ve paslı dilin Yozgat’a bir faydası olmaz. Yozgatlıyı ikiye bölen bu anlayış 24 Haziran’da yaşadığı gerilemeyi 31 Mart’ta da yaşamaya devam edecektir.

Eski ortakları FETÖ yöneticileri ile ve Habur’da Oslo’da Diyarbakır’da Terör Örgütü PKK ile açılım fotoğrafları olan bu siyasi anlayış bu seçimde hak ettiği dersi alacağı için anketlerin telaşı içinde devamlı şiddet ve ayrıştırma dilini kullanıyor. Ülkede yaşanan ekonomik krizi işsizliği pahalılığı ve tarımın geldiği noktayı gizlemek için genel başkanından il başkanına kadar herkes siyasi şiddet dilini ve toplumu ayrıştıran bölen o paslı dili kullanmaya başladı. Biz Millet İttifakı olarak bu sözleri ve paslı siyaset dilini Yüce Türk Milleti’nin vicdanına bırakıyoruz.”

AKP İl Başkanı Çelebi Dursun habere konu olan içerik için şunları söylemişti: "Karşı Tarafta zillet ittifakı, bu tarafta biz ve vatan sevdalısı insan olmak üzere öyle bir seçim haline geldi ki, bir tarafta vatan, millet sevdalısı babayiğitler, diğer tarafta, milletin ve ülkesinin birlik ve beraberliğini bozmak için kurşun sıkan pkklılar, darbeciler, FETÖ'cüler arasında bir seçim haline geldi. Yüreğinde bayrak, vatan, millet sevdası olmayan hainlerle mücadele eder hale geldik. Milletin birlik ve beraberliği için, vatanın bölünmez bütünlüğü için durmak yok yola devam."