Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, Yozgat Belediyesi’nde yerleri değiştirilen bazı işçilerin sorularını gündeme taşıdı.

Yaşadıkları mağduriyeti dile getiren işçilerin sesi olan Keven, “Yozgat Belediyesi’nde seçimden sonra yaşanan mağduriyetleri daha önce de Yozgat kamuoyuyla paylaşmıştık. Son günlerde bazı işçilerin görev tanımlarının aksine çalıştıkları birimden alınıp alakasız birimlere görevlendirildiklerini öğrendim.

Örneğin bir grup itfaiye eri 3 yıldır itfaiye biriminde çalışırken alelacele otoparka gönderilerek fiş kesmekle görevlendiriliyorlar. Yine bazı zabıta birimi çalışanı hayvan barınağında görevlendirilebiliyor. Bu şekilde nitelikli kalifiye personeli alıp alakasız yerlere görevlendirmek ne yazık ki çalışanlar üzerinde baskı kurmanın bir diğer yolu olmuştur.

Deneyimli itfaiye çalışanlarını alakasız yerlerde görevlendirdiğinizde ilimizde oluşacak bir yangına kimler müdahale edecektir? Deneyimsiz liyakatsiz kişilere bu işleri yaptırırsanız olası bir yangında büyük maddi zararlar oluşacaktır. Bundan dolayı itfaiyede görev yapan deneyimli personel itfaiye görevini yapmaya devam etmelidir. Yine çalışan bazı itfaiye personeli kendilerinin de görev yerlerinin değiştirileceğini düşünerek büyük huzursuzluk yaşamaktadır. Belediye çalışanlarının ilgili sendikalarını göreve davet ediyorum. Lütfen üyelerinizin yaşadığı sorunlara sahip çıkın. Çalışma barışını bozacak bir uygulamaya müsamaha göstermeyin.

Yozgat halkı bu hizmetlerin en iyisini almaya layıktır. Belediye yönetimini Yozgat halkına liyakatli deneyimli personellerle hizmet götürmeye davet ediyorum.”