Akpınar'dan sis uyarısı

Yozgat İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, son günlerde meydana gelen sis nedeniyle görüş mesafesinin 30 metreye kadar düştüğünü belirterek sis ve buzlanmalara karşı sürücüleri uyardı.
Yayınlanma tarihi: 30 Ocak 2016, Cumartesi günü, saat: 09:06

Yozgat İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, yaptığı açıklamada, son günlerde hava sıcaklıklarının eksi 20 dereceye kadar düşmesi ve zaman zaman meydana gelen sis sebebiyle de  trafikte seyreden sürücülerin daha dikkatli olmasını istedi.

Akpınar, “İlimiz konumu itibariyle doğu ile batı illerinin kesiştiği noktada bulunmasından dolayı karayolunda gözle görülür bir trafik yoğunluğu söz konusu olabiliyor. Hava sıcaklıklarının eksi derecelerin çok altında olması beraberinde buzlanmalara sebep olmaktadır. Bu tip buzlanmalar nedeniyle her yıl meydana gelen kazalarda yüzlerce insanımız maalesef trafik kazalarında hayatını kaybetmekte. O yüzden sürücülerimizin özellikle bu aylarda sis ve buzlanmalara karşı dikkatli olmasını istiyoruz.”dedi.

Araç sahiplerinin araçlarının bakımını mutlaka yaptırmaları gerektiğini vurgulayan Akpınar, şunları kaydetti: “Yozgat’ımızda kış şartları çok ağır geçiyor. Bu yıl kar yağışının fazla olduğunu da göz önüne alırsak sürücülerimizin kış lastiği ve zincirini mutlaka bulundurmasını istiyoruz. Karlı ve sisli havalarda mutlaka araç takip mesafesini koruyarak hareket edilmesi muhtemel kazaların yaşanmasının da önüne geçecektir. Vatandaşlarımız bu gibi karlı ve sisli havalarda süratten mutlak suretle kaçınmalıdır. Gidecekleri yere belki 5 dakika geç kalabilir ama daha sağlıklı bir şekilde ulaşabilir. Amacımız vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlayarak en iyi şekilde kazasız, belasız seyahat etmelerini sağlamaktır.”

Etiketler: saim akpınar   yozgat   emniyet  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki