Akıllı Telefon Bağımlılık Yaratıyor!

Akıllı telefonların ve teknolojinin ışık hızında ilerlemesi ile artık çocuklarımız çok küçük yaşlarda bilgisayar, akıllı telefon ve tabletler ile tanışıyorlar ve onlara bağımlı oluyorlar.
Yayınlanma tarihi: 06 Nisan 2015, Pazartesi günü, saat: 05:05

Akıllı telefonların ve teknolojinin ışık hızında ilerlemesi ile artık çocuklarımız çok küçük yaşlarda bilgisayar, akıllı telefon ve tabletler ile tanışıyorlar ve onlara bağımlı oluyorlar. Bu durum bizler için de geçerli.

Neredeyse ofisimize, iş yerimize gitmeden akıllı telefon aracılığıyla tüm işlemleri birkaç dakikada hallediyoruz ve bundan yaklaşık 16 sene öncesine gittiğimizde akıllı telefonun A'sı yoktu ve o zamanlar sadece telefon konuşmak ve mesajlaşmak için kullanılıyordu.

Şimdi ise hayatımızı akıllı telefonlar üzerine kuruyoruz. ABD'li PEW şirketi akıllı telefonların insanlar üzerinde sigara gibi bağımlılık yaptığını düşünerek bir araştırma yapmış ve araştırma sonucu adeta tüyler ürpertiyor. PEW firmasının yaptığı araştırma ve anket sonuçlarına göre; 3 bin ABD vatandaşının %45'i akıllı telefonları olmadığı zaman yaşayamayacaklarını düşünürken, geride kalan %57′lik kısım ise akıllı telefonu sadece bankacılık ve diğer işlemleri için kullandıklarını belirtmiş.

Ayrıca yapılan araştırmalara ek olarak ise; kullanıcılar telefon almaya gittiklerinde ilk olarak büyük ekranlı akıllı telefonlara yöneldiğini açıklayan PEW firması, tuş takımına sahip olan telefonların eskisi gibi tercih edilmediğini de açıkladı.

Etiketler: Akıllı   Telefon   Bağımlılık   Yaratıyor  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki