Yozgatspor Kulübü Asbaşkanı Ahmet Akgün, Futbol Federasyonunun BAL Ligine bakış açısını eleştirdi.

Yapılan onca yatırım, verilen onca emeğin ligde henüz tecrübesi olmayan, genç ve acemi hakemlerin ellerine teslim edilmiş olmasının dün bir kez daha büyük sıkıntısını yaşadıklarını belirten Akgün, “Rakiple uğraşıyorsun tamam ama bir de hakem faktörü yok mu işte tam orada belimiz kırılıyor. Tam 4 golün ofsayt gerekçesiyle sayılmadığı bir maçı bir takım nasıl kazanabilir ki? Hakemleri yenebilmenin bir yolunu bilen varsa bize de söylesin” dedi.

68 Aksaray Belediyespor ile 3-3 berabere kalan Yozgatspor’da herkes hakemlerin verdiği inanılmaz kararlara büyük tepki gösterdi.

“PROFESYONEL OLALIM DİYORUZ İZİN VERMİYORLAR!”
Yozgatspor Kulüp Asbaşkanı Ahmet Akgün, “Federasyonun ligimize bakış açısı çok enteresan düzeylerde. Biz profesyonel olalım diyoruz, yatırım yapıyoruz, bir üst lige çıkmanın mücadelesini veriyoruz ama Federasyon’ siz amatörsünüz niye bunu yapıyorsunuz’ diyor. Bakış açıları bu ve bu nedenle de maçlara inanılmaz derecede maç tecrübesi olmayan, genç ve karar verirken bile kendisi bile inanmayan hakemleri gönderiyor. Bir olur, iki olur ama iki sezondur öylesine ilginç ve haksız kararlarla karşılaştık ki artık bunun kabul edilir tarafı kalmadı” dedi.

“RAKİPLER TAMAM DA HAKEMLERİ NASIL YENECEĞİZ”
Bu sezon sahamızda oynadığımız Nevşehir, Kayseri Şeker, deplasmandaki 68 Aksarayspor ve Yıldızeli Birlikspor yine son oynadığımız Aksaray maçında inanılmaz hakem kararları ile kaybettiğimiz puanlar belki de bizi şampiyonluktan etti. Özellikle dün oynadığımız ve ligin kaderini önemli ölçüde ilgilendiren bir maçta ortaya çıkan sonuçtan rakip takım taraftarları bile memnun olmamış ki bunu sosyal paylaşım sitesinden dile getirmiş. Bir gol tamam ama 4 golde mi ofsayt nasıl olur. Bu oyuncular futbolu mu bilmiyor, hakemler mi eyyamcılık yapıyor. Rakiplerle yaptığımız mücadele tabii ki oyun kuralları içerisinde sonuna kadar kabul edilir ama hakemleri yenebilecek bir oyun planı ya da taktik dünya üzerinde henüz üretilmedi” diye konuştu.

“EN KOLAYI CEZA VERMEK”
Yozgatspor’un bu denli hakkının yenmesinin taraftar üzerinde de bir baskı oluşturduğunu ve bunun da faturasını kulüp olarak fazlasıyla ödediklerini belirten Akgün, “Hakemler bir takımın kaderiyle oynar, ortamı yumuşatması gerekirken gerer, maçın önüne geçer ve bunun faturası her nedense hep olay çıkarttıkları gerekçesiyle taraftara çıkartılır. Burada bir çifte standart yok mu? Hakemlere yaptıkları hataların cezasını kim ödetecek. Bir maç vermezsin olur biter öyle kolay olmamalı diye düşünüyorum. Federasyonun artık BAL Ligine şaşı bakmaktan vazgeçerek gerçek değeri vermesini talep ediyorum. Haksızlıklara, ezilmeye artık tahammülümüz kalmadı”