Akgün, Eleştirilere Cevap Verdi

Son bir haftadır yoğun kar yağışı altında kalan Yozgat'ta yeteri kadar çalışmadığı iddia edilen ve vatandaşlar tarafından ağır eleştirilere maruz kalan Yozgat Belediyesi söz konusu eleştirilere cevap verdi.
Yayınlanma tarihi: 07 Ocak 2016, Perşembe günü, saat: 10:39

Kış mevsimin son günlerde kendini iyiden iyiye hissettirdiğini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün, yöneltilen eleştirilerin çok ağır olduğunu ve karla mücadele noktasında belediye ekiplerinin çalışmadığı yönündeki iddiaları yersiz bulduğunu dile getirdi.

Akgün, basında da sıkça yer alan ‘Belediye Çalışmıyor' söylemlerinin spekülasyondan ibaret olduğunu belirterek, “Ekiplerimiz tarafından yapılan çalışmaların raporları mevcut. Hangi ekip hangi mahallede ne kadar çalışıyor hepsinin denetimi yapılıyor. İsteyen vatandaşlarımıza bu raporları vermeye hazırız” ifadelerini kullandı.

Kış şartlarının hafta başından bu yana kendini iyiden iyiye hissettirdiğini kaydeden Akgün, karla mücadele noktasında ekiplerin aralık vermeden çalışmaları sürdürdüğünü söyledi. Akgün, ekiplerin çift vardiya sistemi ile hizmet verdiğini belirterek, “ Gece ekiplerimizin çalışmalarda eksik kalması durumunda gündüz ekiplerimiz de takviye destek yapıyor. 

Çalışanlarımız tüm ekipmanlarla birlikte mücadele veriyor. 8 tane küreme ve tuzlama aparatı aracımız ve bunun yanında 5 tane de taşıma kamyonu ile gece gündüz demeden çalışmaları sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Akgün, ekiplerin ağır şartlarda mücadele verdiğini kaydetti ve “Ufak tefek sıkıntılar yaşanabiliyor. Ancak, Yozgat Belediyesi olarak başarılı bir çalışma yürüttüğümüze inanıyorum. 

Vatandaşlarımızın bazı özel talepleri oluyor, onlara şu an için yetişemiyoruz. Çünkü vatandaşların isteklerine ancak genel ihtiyaçları karşıladıktan sonra cevap verebiliriz” diye konuştu.(merhaba yozgat)

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 2 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki