Akgül'den ROTA İşçilerine Yardım Sözü

TESKOMB Genel Başkanı ve Ak Parti Yozgat Milletvekili Abdul Kadir Akgül’den geçen günlerde yanan tekstil fabrikası işçilerine yardım sözü geldi.
Yayınlanma tarihi: 20 Ekim 2015, Salı günü, saat: 08:59

TESKOMB Genel Başkanı ve Ak Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül’den geçen günlerde yanan tekstil fabrikası işçilerine yardım sözü geldi.

Sorgun Termal Tesislerde yangın mağduru ROTA Tekstil işçileriyle buluşan Akgül, esnafın Türkiye’nin orta direği olduğunu ve yarattığı istihdamla hem devlete, hem de millete önemli katkılar sağladığını söyledi.

Sorgun’da geçen hafta meydana gelen tekstil fabrikası yangınının kendisini çok üzdüğünü, yangın haberini alır almaz kendi programlarını iptal ederek tekstil fabrikasına gittiğini ve Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı ile birlikte incelemelerde bulunduğunu ifade etti.

TESKOMB olarak Türkiye’deki tüm esnafların başkanı olduğunu vurgulayan Akgül, “Tüm ülkelerde ne yazık ki, yaşanan her felaketin en büyük mağdurları esnaflar olmuştur. Genel olarak bizlerin işyerleri binaların ya giriş katı, ya da bodrum katlarındadır. Bu yüzden yağmurda, karda, selde, yangında, terörde ilk hasar gören bizim esnaflarımızdır. Bundan dolayı da bizlere bağlı her gün 5-10 esnaf bu tür felaketlerle karşı karşıya kalabiliyor. Bizim bunların hepsinin zararlarını karşılamamız mümkün değil. Ancak buradaki yangın olayı çok farklı. Burada 150 kişi çalışıyor ve bunlar yaklaşık 800 kişiye ekmek sağlıyor. Önümüz kış ve bu insanlar bir çok takside girmişler. Ne yapabileceğimizi görüştük. Bizlerin yapabilecekleri sınırlı. Ancak bizlerden çatının kapatılması talep edildi. Bizde bunun sözünü veriyoruz. Gerekirse cebimden vereceğim ve yanan fabrikanın çatısını ben kapatacağım. Bundan sonrası işyeri sahibine ve sizlere kalıyor. İşyeri sahibi de bir an önce sigortadan parasını alır da sizler de, tekrar çalışmaya başlarsınız” dedi.

İşçilerin, yol, temizlik, enkazın kaldırılması gibi istekleriyle ilgili isteklerinin de kaymakamlık ve belediye tarafından yapılacağı belirtildi.

Toplantıya Kaymakam Ali Arslantaş ve Belediye Başkan Vekili Hikmet Vural da katıldı.
sorgun postası

Etiketler: abdulkadir akgül   rota   tekstil   yangın   işçi  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 2 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki