TBMM’de esnafın tek temsilcisi olan ve Türkiye’de esnafın ağabeyi olarak görülen Ak Parti Yozgat Milletvekili ve TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, Yozgat esnafına pozitif ayrımcılık yaparak yine farkını fark ettirdi.

Yozgat’ta bugüne kadar rekor oranda KOSGEB kredisi verilmesini sağlayan Akgül diğer yandan da Yozgat ve Sorgun Sanayi esnafının bankamatik talebini anında yerine getirirken, şoför esnafının sorunlarını da TŞÖF Genel Başkanı Fevzi Apaydın’a bizzat ileterek esnaflarımızın derdine çare oldu.

SANAYİ ESNAFI İSTEDİ AKGÜL YAPTI
Geçtiğimiz hafta Yozgat 100. Yıl Sanayi Sitesi Esnaflarıyla bir araya gelen Akgül, sanayi esnafının sorun ve beklentilerini bir bir dinledi. Esnafın yeni bir sanayi sitesi için yapacağı her türlü projede kredi noktasında da destek olacağını ifade eden Akgül, aynı zamanda sanayici esnafının bankamatik talebini anında Halkbank Genel Müdürüne ileterek çözüme kavuşturdu.  Sanayici esnafı Cuma günü bankamatiği Akgül’den talep etti, hafta başında hayal görülen bankamatik sanayi girişine kondu. 

ŞOFÖRLERİN SORUNLARI İLETİLDİ
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması için ilçe ilçe gezen Akgül, esnaflara özel ilgi gösteriyor. Şoför esnaflarını da es geçmeyen Akgül özellikle K belgesi gibi sorunları bizzat TŞÖF Genel Başkanı Fevzi Apaydın’a iletti. Şoför esnafı Akgül’e özel ilgisi için teşekkür etti. 

5 BİN KİŞİ KREDİ KULLANDI
KOSGEB kredileri konusunda gelinen son durumu banka ziyaretlerinde soran Akgül, Esnaf Kefalet Kooperatiflerine vatandaşın kredilerden faydalanması için özel talimat verdi. Bugüne kadar az sayıda kişinin yararlandığı KOSGEB kredilerinde bu sayede yaklaşık 5 bin esnaf sıfır faizli kredi imkanı elde etti.Akgül’e il, ilçe gezilerinde esnafın yoğun ilgisi ise gözlerden kaçmıyor.

Ayrıca Sarıkaya’ya yaptırdığı yüksekokul ve yine engelli vatandaşlara akülü araba hediyeleri başta olmak üzere geçtiğimiz hafta Çayıralan İlçesinde gerçekleştirilen En İyi İstiklal Marşı Okuma Yarışmasında dereceye giren öğrencilere laptop bilgisayar sözünü yerine getiren Akgül, eğitime verdiği desteklerle de takdir topluyor.