Akdağmadeni Belediyesi öncülüğünde MTA tarafından Karadikmen köyünde çıkartılan ve işletim hakkı belediye tarafından 360 Bin Dolar’a satın alınan, saniyede 100 litre ve 50 derece sıcaklığa sahip jeotermal suyun ilçeye getirilmesi için isale hattı yapımı ihalesi İller Bankası tarafından 18.01.2017 tarihinde Ankara da yapılacak. 

Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan, Akdağmadeni'nin her geçen gün hedeflerine ulaşan bir ilçe konumuna geldiğini belirterek, "İlçemizin geleceği açısından çok önemli bir proje olan Karadikmen köyünde çıkartılan belediyemiz tarafından işletim hakkı 360 Bin Dolar’a satın alınan ve 20 bin hektarlık alanda su arama yetkisinin belediyede olduğu sıcak suyun ilçemize getirilmesi için isale hattı yapımı ihalesi İller Bankası tarafından 18.01.2017 tarihinde Ankara da yapılacaktır" dedi.

Başkan Daştan, ilçeye kuş uçumu 14 km uzaklıkta, 8200 yatak kapasiteli termal tesislerin kapasitesini karşılayabilecek, seracılık faaliyetlerinde kullanılabilecek olan sıcak suyun 2018 yılı içerisinde ilçeye getirileceğini ifade ederek, "Akdağmadeni artık bir turizm kenti olma yolunda sağlam adımlar atıyor. Biz ilçemizin sadece bugününü değil 45-50 yıl sonrasını düşünüyoruz. Tarih, doğa, kültür, insan ve mekan boyutunda sürekli gelişen bir Akdağmadeni oluşturmak vizyonuyla oluşturduğumuz planlamanın bir adımı olan jeotermal suyun ilçemize getirilmesi işini de böylelikle tamamlamış olacağız" şeklinde konuştu.

Bir yandan devam eden projeler tamamlanırken, diğer yandan yeni projelerin hayata geçirildiğini söyleyen Başkan Daştan, "Dünyada jeotermal suların ne kadar önemli olduğunu ve gittikçe önem kazandığını görmekteyiz. İlçemize bu kıymetli kaynağı da kazandırmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Son 13 yılda Akdağmadeni, hayata geçirdiğimiz projelerle, sürekli ve istikrarlı bir şekilde gelişerek bölgesinde örnek bir ilçe konumuna gelmiştir. Sıcak suyun ilçemize gelmesiyle de büyük değişim devam edecektir" diye konuştu.