Akdağmadeni Akşemseddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lise Müdürü Kenan Önal, 2016-2017 eğitim öğretim yılında zabıt katipliği bölümüne öğrenci alımına başlayacaklarını söyledi.

Adalet alanından mezun olacak öğrencilerin daha kolay meslek sahibi olabildiklerini vurgulayan Önal, "Çağın gereklerine uyum sağlayabilmek için Adalet Alanı Zabıt Katipliği bölümüne müracaat ettik. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başvurumuz onaylandı. 2016 -2017 eğitim öğretim yılında 10'uncu sınıflarda bir bölümümüz oluşacak. 2015-2016 TEOG sınav sonuçlarına göre dokuzuncu sınıf öğrencilerimiz kayıt yaptırabilecek. Bölümümüzde eğitim alan öğrencilerimiz daktilo üzerinde dakikada yüz kelime yazabilecekler. İlçemizde bu alana ihtiyacımız vardı. Biz de düşündük ve bu alan için başvurumuzu yaptık. Bizlere destek gösteren herkese teşekkür ediyoruz. Bu alanda iş sahibi olmak isteyen öğrencilerimiz ve bölüm hakkında bilgi almak isteyen velilerimiz okulumuza başvurabilirler” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Karadağ da açılacak olan zabıt katipliği bölümünün iş sahasının geniş olduğunu ifade ederek, bölümden mezun olan öğrencilerin daha kolay meslek sahibi olacağını söyledi.