Akdağmadeni'nde Orman Yangını

Akdağmadeni İlçesinde meydana gelen orman yangını nedeniyle 10 hektar orman zarar gördü.
Yayınlanma tarihi: 29 Ağustos 2018, Çarşamba günü, saat: 21:49

Akdağmadeni İlçesi, Başçatak köyü akdaş mevkinde nedeni bilinmeyen bir nedenle çıkan orman yangınında yaklaşık 10 hektar (100 dönüm) orman arazisi zarar gördü.

Yangın haberinin alınmasıyla birlikte Akdağmadeni belediyesi ekipleri tüm araçlarıyla birlikte yangın bölgesine hızlı bir şekilde ulaşarak gerekli müdahaleleri yaptı. Orman İşletme müdürlüğüne ait ekipler yangının söndürülmesi için yoğun bir çaba sarf ederken çevre il ve ilçelerden de orman yangınına müdahale için bir çok personel ve araç geldi.

İlçede yapılan anonslarla birlikte yangını söndürmek için yakın köylerden gelen vatandaşların çalışmaları da yangının kontrol altına alınmasında önemli rol oynadı. Akdağmadeni Belediye Başkanı İrfan Coşgun yangının başlamasından sonra olay yerine gelerek burada incelemelerde bulundu ve yangın kontrol altına alınana kadar tüm belediye araç ve ekiplerinin yangın bölgesinden ayrılmamasını söyledi. 

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç'ta yangın bölgesine incelemelerde bulunarak çalışmalar ve yangının durumu hakkında bilgiler aldı. Orman İşletme Müdürlüğü'nün ve diğer tüm kurumların hızlı bir şekilde müdahale ettiği orman yangını kısa süre içerisinde kontrol altına alındıktan sonra soğutma çalışmalarına devam edildi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki