Akdağmadeni Belediyesi tarafından gerçekleştirilen eğitime destek projeleri kapsamında, 14 köy okuluna toplamda 6630 kitap dağıtımı yapılarak, Dayılı köyüne de her sınıfa birer kitaplık ve bir kütüphane belediye tarafından kazandırıldı. 

Akdağmadeni Belediye Toplantı Salonunda, okullara teslim edilmek üzere hazırlanmış eğitim setlerini okul müdürleri ve öğretmenlerine teslimi sırasında konuşan Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan, şunları söyledi. "Göreve geldiğimiz günden bu tarafa en önem verdiğimiz konuların başında eğitim gelmektedir. Köylerimiz de ki okullarımızın ilçemizde ki okullarımızdan hiçbir eksiği kalmasın diye bu projeyi gerçekleştirdik. Köylerimizde eğitimine devam eden öğrencilerimizi yalnız bırakmayarak ilçemizde nasıl eğitim kurumlarımızın yanında olup eksikliklerinin giderilmesi konusunda çaba sarf ediyorsak aynı şekilde köylerde bulunan okullarımızın da yanında olmaya devam ediyoruz. Bugün burada toplamda 6630 adet farklı konularda eğitim setlerini okullarımıza teslim ediyoruz. Bu kitaplar inşallah köy okullarımızda okuyan öğrencilerimize ışık olacak. Ayrıca Dayılı köyü okulu’ nun her sınıfına birer kitaplık ve bir kütüphane yine belediyemiz tarafından oluşturulmuş bulunmaktadır. Yapılan bu kitap yardımlarının değerli öğrencilerimizin eğitimine katkı sağlamasını temenni ederek gelecekte gösterecek oldukları başarılarda küçük de olsa faydamız olursa bizler mutlu oluruz." dedi. 

Belediyenin eğitim konusunda göstermiş olduğu hassasiyet ve yapılan kitap yardımları için öğretmenler Başkan Daştan'a teşekkür ederek, plaketi takdim ettiler.

Başkan Daştan ve öğretmenler arasın da gelecekte eğitime yapılacak farklı destekler ile ilgili fikir alışverişinde bulunulduktan sonra kitap teslim töreni sona erdi.