Akdağmadeni'nde Karla Mücadele Sürüyor

Akdağmadeni ilçesinde etkili olan kar yağışı ve oluşan buzlanmanın vatandaşların yaşamını olumsuz yönde etkilememesi için Akdağmadeni Belediyesi ekipleri, ilçede yoğun bir çalışma içerisine girdi.
Yayınlanma tarihi: 17 Aralık 2016, Cumartesi günü, saat: 07:55

Akdağmadeni Belediyesi ekipleri, karla mücadele çalışmaları kapsamında ilçe merkezindeki cadde ve sokakları, iş makineleri yardımıyla temizlerken, ilçe merkezinin dışındaki mahalle yollarının ulaşımında herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için tüm imkanlarını seferber etti.

Karla mücadele çalışmalarının startını veren Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan, “Bu kışı da sorunsuz geçirmek için her türlü tedbirimizi aldık. Yeter ki kar yağsın.” dedi.

Belediye çalışmaları hakkında açıklamalar bulunan Başkan Daştan, “2 gündür sürdürdüğümüz çalışmalar sonrasında karla mücadele ekiplerimiz, ilçe merkezinde iş makineleri ile kar temizleme ve don olayından vatandaşlarımızın zarar görmemesi için tuzlama çalışmaları gerçekleştiriyor. İlçemiz ana arterler, mahallelerimiz ve ara yollarda ulaşımı aksatacak herhangi bir durum söz konusu değildir. Ayrıca yaya kaldırımları da ekiplerimiz tarafından düzenli bir şekilde temizlenmeye devam ediyor. Belediyemiz tüm imkanları ile karla mücadele çalışmalarını devam ettirmektedir. 3 adet kepçe, 1 greyder, 2 kamyon, 1 tuzlama aracı ve 30 personelin yürüttüğü çalışmalarda yaklaşık 40 ton tuz kullanıldı.” şeklinde konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 6 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki