Akdağmadeni'nde Fizik Tedavi Başladı

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Akdağmadeni Devlet Hastanesinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi hizmete açıldı.
Yayınlanma tarihi: 01 Haziran 2017, Perşembe günü, saat: 14:51

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Akdağmadeni Devlet Hastanesinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi hizmete açıldı.

Hastalar artık ilçede tedavilerini alabilecek. Yozgat Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve Akdağmadeni Devlet Hastanesi yönetiminin girişimleri sonucu ilk defa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi’nin açılması yöre halkını sevindirdi. Hastanenin birinci katında hizmete giren Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi’nde günde 25 hasta tedavi kapasiteli olduğunu belirten Fizyoterapist Ümmügülsüm Köken, Nisan ayından itibaren 281 hastaya hizmet verdiklerini söyledi. 

Fizik tedavi gören hastalar ise daha önceleri tedavi için çevre illere gitmek zorunda kaldıklarını ifade ederek, bu hizmeti ayaklarına kadar getiren hastane yönetimi ve fizik tedavi ünitesi yetkililerine teşekkür ettiler.

Akdağmadeni Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Peyami Duman yaptığı açıklamada; “Yenilenen binası ile hastanemizdeki en yeni hizmetlerimizden biri de fizik tedavi hizmetimiz olmuştur. İlçemizde ilk kez verilmeye başlanan fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetimiz halkımızdan çok büyük bir talep görmektedir. Yıllarca dış merkezlerde bu hizmeti almak zorunda kalan hastalarımız artık ev konforunda ve güler yüzlü personellerimiz ile bu hizmeti eksiksiz bir şekilde almaya başlamışlardır. Hastalarımız genel olarak; bel ve boyun fıtığı, omuz ağrıları, diz eklem hastalıları, el bilek kırıkları rehabilitasyonu, fibromiyalji vb çok çeşitli rahatsızlıkların tedavisi amaçlı yatırılmışlardır. Hastalarımızın bu hizmete olan ilgi ve alakaları bizleri çok memnun etmekte ve hizmetin içeriğini genişletmek adına bizleri motive etmektedir. Ayrıca Genel Sekreterliğimizin bu konuda verdiği destekten dolayı da kendilerine minnet duymaktayız” dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki