Akdağmadeni Yeni Hastanesine Kavuştu

Akdağmadeni İlçesinde yapımı tamamlanan, 50 yataklı devlet hastanesinin açılışı yapılarak vatandaşların hizmetine sunuldu.
Yayınlanma tarihi: 19 Ekim 2015, Pazartesi günü, saat: 17:54

Akdağmadeni İlçesinde yapımı tamamlanan, 50 yataklı devlet hastanesinin açılışı yapılarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Açılışa, Vali Abdulkadir Yazıcı ve Adalet Eski Bakanı Bekir Bozdağ, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Yozgat Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri İsmail Kurca, Akdağmadeni İlçe Kaymakamı Ahmet Yıldız, Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan, il, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende Yozgat Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri İsmail Kurca, Yozgat genelinde Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğinin yaptığı faaliyetler ve açılışı yapılan devlet hastanesi hakkında bilgiler verdi
 
Sağlıkta Dönüşüm Devam Ediyor
Vali Abdulkadir Yazıcı, törende yaptığı konuşmada ilimizin her alanda olduğu gibi sağlıkta da büyük değişim ve gelişmelere sahne olduğunu belirterek, “İlimizin her tarafı büyük bir kalkınma hamlesi içerisinde. Halkımızın ihtiyacı olan bütün sosyal donatıların, birimlerin hızlı bir şekilde yapıldığı ve hayata geçirildiği bir dönemdeyiz. Buradan yapılan işleri yatırımları saymaya kalksak saatler sürer ve hatta birçoğunu da unutur söyleyemeyiz. Bugün Akdağmadeni’nde, kamu kurum ve kuruluşlarının yapılanmasını büyük bir ölçüde tamamladık. Bugün de bu devasa yatırımlardan biri olan devlet hastanemizin açılışı için toplandık. Bu vesileyle diğer yapılan bütün eserler gibi bu yeni yapılan hastanemizin de ilçemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum “ dedi.
 
Türkiye, Sağlıkta Dünyaya Örnek Oldu
Adalet Eski Bakanı Bekir Bozdağ, " Öncelikle, Akdağmadeni Devlet Hastanemiz ilçemize, bölgemize hayırlar getirsin diyorum. Buraya Allah hiçbirimizi muhtaç etmesin; ama muhtaç olduğumuzda da derdimizin devasının bulunduğu, hastalığımızın şifasının sağlandığı bir mekan olmasını Cenab-ı Allah’tan temenni ediyorum. Sağlık her işin başıdır. Dünyada sağlıktan daha büyük bir nimet, daha büyük bir güç yoktur. Tabi bizde devlet olarak vatandaşlarımızın sağlık konusunda ihtiyaçlarını karşılamak onları daha iyi bir ortamda sağlık hizmeti sunmak için son dönemlerde büyük gayretleri, çabaları ortaya koyduk, reform niteliğinde çalışmalar yaptık.  Türkiye sağlık reformuyla dünyada parmakla gösterilen, sağlık alanında örnek alınan bir ülke haline geldi. Türkiye sağlıkta büyük bir değişimi, büyük bir dönüşümü yaşadı ve bizim sağlıkta hükümet olarak attığımız adımlar Amerika'da, Avrupa'da Avusturalya'da, Ortadoğu'da Asya'da dünyanın pek çok ülkesinde model olarak okutulmaktadır. Eski Sağlık Bakanımız Recep Akdağ bakanlıktan ayrıldıktan sonra ABD'de Harvard Üniversitesi dâhil pek çok üniversitede, pek çok ülkenin sağlık bakanlığı yetkililerine, Türkiye'nin sağlıktaki dönüşüm ve reformunu başarı hikâyesini anlattı. Yine bugün de sağlıkta dönüşümün devamı olan 50 Yataklı Akdağmadeni Devlet Hastanemizin açılışını yapıyoruz. Bu hastanenin hayırlara vesile olması, hasta olarak gelen vatandaşların da sağlıklarına kavuşarak buradan ayrılması temenni ediyorum." dedi.
 
Konuşmaların ardından hastanenin açılışını gerçekleştiren Vali Abdulkadir Yazıcı ve Adalet Eski Bakanı Bekir Bozdağ, hastanede incelemede bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki