Akdağmadeni Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan "Yeni Şehirler Arası Yolcu Terminali" ilçe halkına hizmet vermeye başladı.

Yeni modern görünümü ve ihtiyaçları tamamen karşılayan yapısı ile düzenli ferah bir ortamı bulunan Yeni Yolcu Terminali içerisinde 8 adet peron, yolcu bekleme salonu, kafeterya ve restoran, bay ve bayan mescidi, otopark, bulunmakta.

Yeni Şehirler Arası Yolcu Terminali hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Suphi Daştan, "Yeni Terminalin yapımı için 04/ 06/ 2013 tarihinde 14 bin 200 metre kare alanı bulunan arsayı 550 bin TL‘ ye istimlak ederek ilk adımı atmış olduk. Belediyemizin öz kaynaklarıyla 5 milyon TL‘ye yapımı tamamlanan Yeni Terminal yapımı çalışmaları titizlikle devam ederek bugün ki görünümüne kavuştu. 14 bin 200 metre kare açık alanı olan ve 2 bin 500 metre kare kapalı alandan oluşan içerisinde 8 adet peron, düzenli ve ferah yolcu bekleme salonu, kafeterya ve market olarak kullanılabilecek iş yeri ile Teraslı Restoran, Mobilya Mağazası, Alışveriş Merkezi ve Otomobil Galerisi olarak kullanılabilecek iş yeri bulunan Akdağmadeni Belediyesi Şehirler Arası Yolcu Terminali’ni vatandaşlarımızın hizmetine sunduk" dedi. 

Geçmişten günümüze gelen ve ihtiyaçları karşılamayan her alanda köklü değişimlere devam ettiklerini belirten Başkan Daştan, "Günü kurtarmak için değil, ilçemizin geleceği için planlamalar yapıyoruz. Yeni Şehirler Arası Yolcu terminali de bu projelerden bir tanesidir. İlerleyen zamanlarda resmi açılışını da yapacağımız ve uzun yıllar ilçemize hizmet edecek potansiyeli bulunan yeni şehirler arası yolcu terminali vatandaşlarımıza ve ilçemize hayırlı olsun." diye ifade etti.