Yozgat'a bağlı İlçelerde bulunan Bozok Üniversitesi'ne bağlı Meslek Yüksek okullarında bir dizi konserler düzenleyen Yozgat Belediyesi Nida Tüfekçi Türk Halk Müziği korosu ve Bozok Üniversitesi Müzik ve Sanat Kulübü Korosu üçüncü konserini Akdağmadeni Meslek Yüksekokulun da verdi.

Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu'nda gerçekleşen konsere Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, Eşi Demet Uçar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şaban Güçlü, Akdağmadeni Belediye Başkan Vekili Ekrem Genç, Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Karacabey, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Şahingöz, İktisadi İdari Birimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Saçmacı, Genel Sekreter Erol Sorucu, Akdağmadeni MYO Müdürü Doç. Dr. Yaşar Ertürk ile Üniversitemizden çok sayıda idareci, öğretim elemanı ve öğrenci katıldı.

Yozgat türküleri olmak üzere birçok değişik yöreye ait türküleri seslendiren Yozgat Belediyesi Nida Tüfekçi Türk Halk Müziği ve Bozok Üniversitesi Müzik ve Sanat Kulübü Korosu’na öğrenciler de eşlik etti.

Konserin ardından bir konuşma yapan Rektör Uçar, Yozgat Belediyesi ve Üniversite ortaklığında düzenlenen konserler dizisinin Akdağmadeni Meslek Yüksekokulunda büyük ilgi gördüğünü vurguladı. Bu konserlerle amaçlarının hem ilçeleri ziyaret etmek, hem de öğrencilerin yoğun ders programından uzaklaşarak moral ve motivasyonlarını artırmak olduğuna dikkat çeken Rektör Uçar, sosyal ve kültürel etkinliklerin akademik yıl boyunca devam edeceğini sözlerine ekledi.

Konser sonrası Rektörü Uçar ve Akdağmadeni MYO Müdürü Doç. Dr. Yaşar Ertürk Koro Şefi Adnan Şahin’e plaket takdim etti.