Yozgat Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Akdağmadeni Devlet Hastanesi, yapılan atamalar sonrasında yenilen doktor kadrosuyla göz kamaştırıyor. 

Hastane; Dahiliye, Üroloji, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz, Göz Hastalıkları, Kardiyoloji, Ortopedi, Anestezi Uzmanı ve dört diş hekimi ile hizmet veriyor. Nisan ayında başlayacak olan Kadın Doğum ve Hastalıkları uzmanı ile ilçenin sağlık hizmetleri bir üst seviyeye çıkacak. 

Acil servis de , 10 pratisyen hekimi ile de hastalara Hızır gibi yetişiyor. 
Son teknoloji bilgisayarlı tomografi, dijital röntgen cihazı, laboratuvar cihazları ve branş hekimlerimizin desteğiyle hastalara hizmet vermeye çalıştıklarını belirten, Akdağmadeni Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Peyami Duman yaptığı açıklamada; “Son yıllarda önemli derecede artan sayı ve kabiliyetleri ile uzman doktorlarımızla hizmet kalitemiz artmıştır. Ayrıca, göz bebeğimiz olan yoğun bakım, diyaliz, diş, yataklı servislerimiz ve kan transfüzyon merkezi çok yoğun ve efektif bir şekilde çalışmakta, ilçemize ve yakın bölge hastalarına hizmet vermektedir. Ayrıca 3 ameliyathane ile A,B ve C gurubu ameliyatlar sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Evde sağlık hizmeti ile hastalarımız evlerinde muayene ve tedavi edilmekte, benzer şekilde diyaliz hastalarımız en uzak köylerden dahi hizmet aracımız ile alınıp, tedavileri hastanemizde haftanın 6 günü 3 seans şeklinde alıp  (seropozitif hastalar dâhil ),  tekrar evlerine sağ salim götürülmektedirler. 

2016 yılı içerisinde 229 hasta fizik tedavi hizmeti, 286 hasta evde sağlık hizmeti, 174 hasta yoğun bakım hizmeti, acil servis dâhil yaklaşık 180000 hastaya hizmet verilmiştir. Tüm bu veriler ışığında hastanemizden sevklerin azalması, hasta memnuniyetimizin artması ve en önemli görevimiz olan şifa bulmuş gülen yüzlerle karşılaşmamız bizlerin çalışma azmimizi daha da arttırmaktadır. Tüm ekibime teşekkürlerimi sunuyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.