Akdağmadeni Belediyesi öncülüğünde MTA tarafından Karadikmen köyünde çıkartılan ve işletim hakkı belediye tarafından 360 Bin Dolar’a satın alınan sıcak suyun ilçeye getirilmesi için isale hattı yapımı ihalesinin tamamlanarak yüklenici firmayla sözleşme imzalandığını ve 15 gün içerisinde yüklenici firmaya yer teslimi yapılarak çalışmaların başlayacağını bildirildi. 

Jeotermal suyun ilçeye getirilerek kurulacak olan tesislerin ilçenin gelişimine değişimine ve ekonomisine büyük katkı sağlayacağını belirten Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları söyledi. "Karadikmen köyünden çıkartılan ve Belediyemiz tarafından 360 bin Dolar’a satın alınan 50 derece sıcaklıkta ve saniyede 100 litre debiye sahip olan sıcak suyu ilçemize getirmek için isale hattı yapım işi ihalesi, parasını Akdağmadeni Belediyesi ödemek şartıyla iller bankası tarafından yapılmış olup 27 Temmuzda yüklenici firmayla sözleşme imzalanmıştır. Yaklaşık 7,5 Milyon TL'ye ihale edilen çalışmanın ihale tutarı belediyemiz öz kaynaklarından karşılanacak ve 2018 yılı içerisinde ilçemiz sıcak suya kavuşmuş olacaktır" dedi. 

14 yıl içerisinde Akdağmadeni’nin temel sorunlarının tamamının giderildiğini söyleyen Başkan Daştan, ilçenin içme suyu, alt ve üst yapısı olsun belediye olarak ne yapılması gerekiyorsa bu süre zarfında durmak bilmeden çalışarak ilçeyi bugünlere getirdiklerini belirterek, "Akdağmadeni tabiat harikası bir ilçe; ormanları, tarihi dokusu, mağara turizmi yapılabilecek potansiyeli bulunan kısacası jeotermal turizm ve natif turizm olanaklarının tümünü içinde barından bir bölge olma özelliğini taşıyor. İlçemize getirilecek olan sıcak suyun 4 ve 5 yıldızlı en az10 adet termal otelin (toplamda 8200 yatak kapasiteli) su ihtiyacını karşılayabilecek kapasitede olmasından dolayı bu sıcak suyu ilçemizde Termal Oteller yapacak olan yatırımcılara vermeyi düşünüyoruz. Yatırımcılara gerekli tüm desteği ve kolaylığı belediye olarak sunup ilçemizin kısa zaman içerisinde jeotermal turizm alanında büyük bir cazibe merkezi olmasını planlıyoruz" diye ifade etti. 

Akdağmadeni Belediyesi olarak 2017 yılı içerisinde 24 Milyon TL’ lik yatırımı ilçeye kazandırılacağını belirten Başkan Daştan, 7 Milyon TL’ ye eski terminal alanında yapımı devam eden "Sosyal Yaşam Alanı Projesi" ve 7,5 Milyon TL tutarında olan sıcak suyun ilçeye getirilmesi işini de tamamlayarak Akdağmadeni Belediyesi’nin bu yıl ki hedeflerine yaklaştıklarını vurgulaı.

Ayrıca dere üzerinde bulunan dükkânların istimlak edilme süreciyle ilgili çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Daştan, neticelerin zamanı geldiğinde vatandaşlarla paylaşılacağını söyledi.