31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde Akdağmadeni İlçesinde Milliyetçi Hareket Partisi'nin adayı olan Uzm. Dr. Nezih Yalçın kazanması üzerine bir grup partili devir tesliminden önce belediye binasına giderek M.H.P bayrağını belediye binasına asmıştı.

Bugün ise Akdağmadeni Belediyesi'nin sosyal medya hesabı üzerinden, Başkan Nezih Yalçın imzalı skandal bir video paylaşımı yapıldı.

Anında tepkilere neden olan paylaşımda Başkan Uzm. Dr. Nezih Yalçın imzalı, 30 saniyelik video görüntülerinde belediye binasına asılan parti bayrağı gösterilerek, video açıklamasında "Seçim süreci boyunca "İNNA FETEHNA" dedik. Fetih suresini okuduk. Elhamdülillah çok şükür, Mevla bu süreci "FETİH" ile taçlandırdı. Uzm. Dr. Nezih YALÇIN / Akdağmadeni Belediye Başkanı" ifadelerine yer verilmişti.

Akdağmadeni Belediyesi resmi sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan videolu içerik, ilçe belediyesi sosyal medaya hesabı takipçilerinin "orası bir kamu binası sayın başkan, nereyi feth ettiniz, altı üstü bir başkanlık kazandınız" ifadeleriyle birlikte, tepki göstermeleri üzerine silindi.

Akdağmadeni'nde Kamu Binasına Parti Bayrağı Asıldı